Запоріжжя з робочою поїздкою відвідали представники канадського Менонітського центру: голова ради директорів благодійної організації м. Вінніпег Роберт Фрізен та директор благодійної організації м. Вінніпег Луї Саватскі. З гостями зустрівся заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. Розмова точилася головним чином навколо питань благодійної діяльності, взаємодії влади з громадськими організаціями в забезпеченні соціального захисту. Канадським менонітам небайдужі ці питання. Адже їхні предки – вихідці із Запорізького краю, які свого часу емігрували. Та зв’язки із запорізькими менонітами підтримуються й досі, у тому числі надається фінансова допомога.
Зокрема, тісна співпраця їх пов’язує з Менонітським центром у м.Запоріжжі, який діє з 2002 року (директор - Борис Леткеман) У Центрі працюють 20 волонтерів. На його повному забезпеченні перебувають 63 інвалідів і престарілих людей. За роки роботи Центру біля 700 осіб (як правило, ті, хто не може обслуговувати себе самотужки) отримали допомогу вдома – їм готують їжу, здійснюють необхідні гігієнічні процедури, оплату послуг тощо. Зараз таку послугу надають декільком десяткам жителів м. Запоріжжя.
Крім цього, п’ять разів на тиждень до Центру привозять до восьми осіб, де їх забезпечують сніданком та обідом, організовують дозвілля, а потім розвозять по домівках. Усього за роки роботи Центру таку послугу отримали 360 осіб. Щотижня вона охоплює від 36 до 40 літніх людей.
Усі послуги надаються безкоштовно. Аналогічний Менонітський центр діє у м. Молочанськ.
Центр також фінансово допомагає створеному волонтерами, членами менонітської релігійної громади, будинку престарілих у с. Кутузівка Токмацького району, де обслуговуються до десяти літніх самотніх жінок.
Загалом в області діють п’ять громад менонітів: у м. Запоріжжі, а також у м. Молочанськ, селах Балкове і Кутузівка Токмацького району та Миколай-Поле Запорізького району.
Довідково: Менонітство – одна з протестантських течій, що виникла в Нідерландах у 30-х роках 16-го століття.
В Україні меноніти з'явилися в кінці 18-го ст. На території Запорізької області у період з 1789 по 1815 роки їх колонії організували два менонітських округи: Хортицький (18 колоній) і Молочанський (40 колоній).
Після Жовтневого перевороту частина менонітів емігрувала з СРСР, у роки колективізації громади менонітів зазнали розкуркулення і репресій, а з початком Великої Вітчизняної війни – депортації в Сибір, Казахстан і Середню Азію.
Управління у справах преси та інформації