У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї в рамках всеукраїнської патріотичної акції «Історія прапорів України - княжі, козацькі, мілітарні та Державний прапор» відбувся семінар, присвячений історії Державного прапора від княжих часів до сьогодення.
Захід ініційовано Асоціацією інтернів Верховної Ради України та реалізується за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Вітаючи учасників заходу, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко зазначив: «Запоріжжя стало першим містом в Україні, що приймає акцію молодіжної організації «Асоціація інтернів Верховної Ради України». Ми повинні зосередити увагу, насамперед в музейних експозиціях, не на жертовній історії України, а на історії України – переможниці. І саме на цій ідеї виховувати патріотизм підростаючого покоління та й усіх українців. Тож науковці, музейники, громадськість Запоріжжя беруть активну участь у справі виявлення, збереження та візуалізації історичних і сучасних українських прапорів».
Учасники семінару заслухали доповіді про військові прапори в системі козацьких клейнодів української Гетьманської держави ХУІІ-ХУШ ст.; історію виникнення козацьких прапорів та про долю прапора гетьмана Мазепи; прапори Революційної Повстанської Армії України у 1919-1921 рр.; мілітарні традиції в символіці минулого та сучасного козацтва; державотворчу та мілітарну складову прапора та герба Запорізької області. Виступили відомі історики, вчені Георгій Шаповалов, Сергій Білівненко, Ольга Борисенко, Дмитро Сухінін, художник, автор герба та прапора Запорізької області Віталій Пилипенко.
У рамках заходу було презентовано виставку прапорів часів Київської Русі, знамена УНР, УПА, Холодного Яру, бойові стяги сучасних батальйонів, що боронять країну на Сході.
Куратор акції Наталія Іванченко повідомила, що експозиція прапорів починається із Запоріжжя, а потім поїде до Мелітополя та Бердянська, а звідти - на Донеччину. Повна колекція експозиції, півсотні прапорів, буде презентована у жовтні знову ж таки у Запоріжжі, в обласній універсальній науковій бібліотеці, і наприкінці листопада - в Києві.
Управління у справах преси та інформації