З семи спалахів харчових отруєнь, які були зафіксовані в Україні у першому півріччі 2007 року, жоден не стався в Запорізькій області.
Це результат спільних дій органів влади і місцевого самоуправління, - зазначив головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Севальнєв, підбиваючи підсумки роботи облСЕС за перше півріччя поточного року на брифінгу в облдержадміністрації.
За півроку санітарно-епідеміологічними службами області було знято з реалізації більше 34 тонн продуктів харчування, а за порушення санітарних норм і правил відсторонено від роботи 2010 чоловік.
Загалом за цей час санепідслужбою було відібрано 17,5 тисяч проб продуктів харчування, питної, річкової і морської води; 6,3 тисяч проб атмосферного повітря, що на 20% більше, аніж за аналогічний період минулого року.
Один з важливих напрямків роботи санслужби - боротьба зі стихійними звалищами. Головний санлікар області констатував, що кількість звалищ, які щороку фіксуються навесні, не зменшується. Так, на початок цього року в області було зафіксовано 532 стихійні звалища, з яких ліквідовано близько 400. Однак досвід показує, що після чергової зими ці „проліски” з'являться знову. Лише підняття рівня самосвідомості жителів регіону допоможе остаточно розв'язати цю проблему, впевнений фахівець.
Як розповів Анатолій Севальнєв, загалом у поточному році спостерігається зростання на 61% захворювання на гострі кишкові інфекції. За кількістю випадків цього захворювання перед ведуть Запоріжжя, Мелітополь, Енергодар та Василівський район, що, ймовірно, пов'язано з великою кількістю об'єктів стихійної торгівлі на цих територіях. Санлікар закликав населення утриматись від купівлі товарів на стихійних ринках, щоб не ризикувати здоров'ям.
Торкаючись питання забруднення промгігантами повітряного басейну обласного центру, Анатолій Севальнєв повідомив, що найчастіше повітря у Запоріжжі псують викиди пилу, фенолу, окислів азоту та вуглецю. На думку спеціаліста, для розв'язання екологічних проблем регіону сьогодні існує найголовніша передумова – наявна політична воля голови облдержадміністрації Євгена Червоненка, який ініціював впровадження екомоніторингу, міського голови, депутатів обласної та міської ради.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю