За ініціативи громадськості та ветеранських організацій у сел. Якимівка відкрито інформаційні дошки, присвячені воїнам антитерористичної операції. Розпорядженням голови облдержадміністрації вулицю Жовтневу було перейменовано на честь заступника командира батальйону «Кривбас» Ігоря Щербини, який героїчно загинув під Дебальцевим, а вулицю Революції названо іменем Героїв 23-го запорізького окремого мотопіхотного батальйону. У його лавах воювали 125 жителів району. Четверо з них – Євген Іванов, Володимир Попов, Юрій Демидов та Віктор Левківський – не повернулися додому.
Віддати данину пам’яті героям прийшли рідні та близькі, бойові побратими, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, школярі та жителі селища. Про подвиг Ігоря Щербини, автомобіль якого під час виходу з оточення йшов попереду колони, розповів його товариш, боєць батальйону «Кривбас» Едуард Дегтьярьов. Про життєвий та професійний шлях полковника говорили друзі та колеги з райдержадміністрації, де він обіймав посаду начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій. Майже у 50 років, тяжко хворий, Ігор Щербина, маючи досвід військових дій у Нагорному Карабасі, миротворчих операцій у Боснії та Герцеговині, мобілізувався до лав Української армії, служив у 17-й танковій бригаді.
У своєму виступі перший командир 23-го батальйону Руслан Кулька згадав про бій під Новоазовськом, де воїни-танкісти прикривали наших солдатів у протистоянні з переважаючими силами російсько-терористичних агресорів. «Символічно, що сьогодні герої зустрілися у народній пам’яті, в Якимівці, на сусідніх вулицях, так само, як у жорстокій битві за Маріуполь», - наголосив офіцер.
Щиру подяку за вшанування захисників України від очільника області Костянтина Бриля передав начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко.
- Сьогодні ми розпочали писати нову сторінку української історії, сповнену глибокої скорботи та справжніх проявів самопожертви. Ми увічнюємо справжніх українських героїв, які жили та працювали поряд з нами», - зазначив посадовець.
Також про нелегке фронтове життя та загиблих товаришів зі сльозами на очах згадували волонтер 23-го батальйону Олена Ярошенко та колишній селищний голова Якимівки Михайло Чишко, який після нелегких переговорів із терористами зумів вивезти з окупованої території тіла двох своїх земляків.
Якимівці дбайливо зберігають пам’ять про загиблих земляків – їм встановлено пам’ятники та меморіальні дошки, обладнано куточки пам’яті у краєзнавчому музеї, райдержадміністрації та селищній раді. Відтепер про самопожертву людей, які зупинили ворога на далеких підступах до нашого краю, нагадуватимуть назви двох вулиць.
Управління у справах преси та інформації