Нещодавно лише 8 метрів телефонного кабелю було вирізано на вулиці Парамонова, а без зв'язку майже день залишався весь Комунарський район Запоріжжя. Злодії і не нажилися на ньому, бо кабель - волоконно-оптичний і без металу, а «Укртелеком» поніс збитки на сотні гривень, відновлюючи зв'язок.
Загалом цього року до міліції подібних заявок про порушення кримінальних справ надійшло 60. Вісім карних справ вже передано до суду. Їх могло бути і більше, якби законом не обмежувалась вартість матеріального збитку сумою у 600 гривень. Тож, як зазначалось на нараді, треба ініціювати зміни до закону.
Голова облдержадміністрації Євген Червоненко вже видав розпорядження щодо посилення охорони об'єктів зв'язку і про взаємодію у цьому питанні правоохоронних органів і Запорізької дирекції «Укртелекому».
На селекторній нараді йшла мова і про посилення контролю над приймальними пунктами металобрухту. А також про те, щоб у засобах масової інформації і зв'язківці, і правоохоронці вели роз'яснювальну роботу з населенням щодо того, що нині таксофонне обладнання знаходиться під сигналізацією, що кабель зв'язку зроблено за сучасними технологіями і не містить металу, а отже на ньому не розбагатієш, а відповідати перед законом доведеться.
Запорізька дирекція «Укртелекому» пропонує створити так звані «тривожні групи», які б разом з міліцією патрулювали не лише вулицями, а й у будинках, де в підвалах проходять телефонні мережі. Хоча з цього приводу у житлово-комунальні служби Запоріжжя відправлено не одного листа від зв'язківців, та марно. Тож цю проблему слід вирішувати вже міській владі, у підпорядкуванні якої знаходяться ВРЕЖО.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю