Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з професором Георгом Мільбрадтом, Прем’єр-міністром федеральної землі Саксонія у відставці. Спілкування передувало семінару на тему «Соціальна ринкова економіка та децентралізація в Німеччині», який провів німецький гість.
Під час зустрічі сторони обговорили питання втілення в життя реформи децентралізації влади в Україні і зокрема на території Запорізького регіону.
За словами Костянтина Бриля, сприяння реалізації реформи, що була проголошена Президентом України Петром Порошенком, є одним з ключових напрямків роботи Запорізької облдержадміністрації.
- Наш регіон є одним з найактивніших у державі, що реалізує реформу децентралізації. До шести громад, які добровільно об’єдналися в минулому році, наразі додаються близько 13 нових об’єднаних територіальних громад. Головна мета реформи – передати на місця повноваження, аби люди могли розпоряджатись податками, землею та майбутнім своєї громади. Одним із найбільш проблемних питань, що гальмують реформу, є небажання голів сільрад передавати «булаву влади». Тож, аби люди отримували реальну інформацію стосовно децентралізації, нами були створені робочі групи, а також проводяться виїзди для спілкування на місцях. Окремо хочу відзначити допомогу наших закордонних партнерів, зокрема Федеративної Республіки Німеччина, яка ділиться з нами досвідом, набутим за 25 років створення громад на своїй території, - підкреслив голова облдержадміністрації.
За словами професора Георга Мільбрадта, під час створення громад Німеччина також зіткнулась з подібними проблемами, тож обмін досвідом у подоланні перешкод стане запоріжцям у нагоді.
Власне під час семінару на тему «Соціальна ринкова економіка та децентралізація в Німеччині» Костянтин Бриль зазначив, що обласна влада чітко розуміє, що ініціативні громади, які першими почали процес децентралізації, становитимуть основу економіки майбутньої України. Тому особлива увага приділяється підвищенню спроможності таких громад, надання їм знань, навичок і, що дуже важливо, ресурсів для забезпечення економічної самодостатності. Так, затверджений обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ області на 2016 рік становить 123 млн. грн., що майже у п’ять разів більше від показників місцевих бюджетів. За рахунок субвенції з державного бюджету забезпечено фінансування 78 проектних заявок на загальну суму понад 46,5 млн. грн.. на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Регіональна влада також підтримує новостворені громади, надавши їм з обласного бюджету кошти у розмірі 5 млн. грн. на реалізацію власних проектів. Також залучається допомога міжнародних організацій та кошти інвесторів.
Наостанок очільник регіону зазначив, що окремою значущою подією для активізації процесу об’єднання громад стане проведення спеціалізованої секції з децентралізації в рамках Міжнародного форуму «Інтеграція. Кооперація», який відбудеться в Запоріжжі 11-12 жовтня цього року.
Управління у справах преси та інформації