Реформування освіти - це виклик сучасної соціально економічної і демографічної ситуації, тому в рамках реформування в області триває робота щодо створення опорних шкіл. На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін під час розширеного засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за підсумками розвитку галузі освіти області у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік.
- Створення опорних шкіл – це шлях до якісного навчання, можливість надати змогу випускникам сільських шкіл бути конкурентно спроможними у боротьбі за бюджетні місця у вишах. Це – завдання №1 на новий учбовий рік. Необхідно наголосити, що не потрібно очікувати створення в районах об’єднаних територіальних громад задля того, щоб створити опорний навчальний заклад. Нагадаю, що підтримка від держави та обласної влади, насамперед, буде надаватися саме опорним школам, - наголосив посадовець.
У поточному році в області створено 4 опорні заклади з вісьмома філіями для 1597 учнів (у Смирновській, Преображенській громадах, Чернігівському та Новомиколаївському районах).
За словами Едуарда Гугніна, створення освітніх округів та опорних навчальних закладів з філіями дає можливість не лише забезпечити якісну освіту для всіх учнів, але й зберегти у кожному населеному пункті початкову школу, яка буде найбільш наближеною до місця проживання дитини.
Також за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету Запорізькій області на придбання шкільних автобусів виділено 16 мільйонів 800 тисяч гривень на умовах співфінансування.
- Дуже важливо не лише продовжувати, а й активувати створення в області опорних шкіл, - наголосив посадовець.
Управління у справах преси та інформації