За участі представників проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) відбулося засідання робочої групи з розроблення проектів Концепції розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на період до 2022 року та Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки.
У ході засідання консультантом проекту Богданом Мосуновим представлено результати експрес-аналізу з визначення місцевого бізнес-клімату, що проводився за методологією Проекту ПРОМІС. Головним його завданням було виявити перешкоди, що заважають розвитку бізнесу, за співпраці бізнесу та влади сформувати пропозиції та запропонувати конкретні дії щодо поліпшення бізнес-середовища в області. За результатами дослідження, в ході якого проаналізовано 226 регуляторних актів «бізнесового характеру», сформована дорожня карта у сферах надання адміністративних послуг, земельних відносин, торгівлі, використання комунального майна, регуляторної діяльності, стимулювання розвитку бізнесу.
Також консультант проекту Надія Єременко ознайомила учасників з бізнес-профілем Запорізької області, підготовленим представниками проекту, який об’єднує всі аналітичні та статистичні напрацювання щодо стану та розвитку малого і середнього бізнесу в області.
- Статистичні та податкові дані свідчать про те, що малий і середній бізнес - це суттєвий сектор економіки, тому потрібно добиватися захисту інтересів та створювати сприятливе середовище для його розвитку. Тому під час розробки Концепції розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на період до 2022 року ми використовуємо інноваційний підхід, де усі зібрані дані проаналізовано через матрицю Європейського Акту про малий бізнес, - зазначила Надія Єременко
Акт складається з 10 основних принципів, його мета - спростити регуляторне середовище, усунути перешкоди для бізнесу. Основне гасло цього акту – «Спочатку думай про малих».
Крім цього всі присутні прийняли участь у проведенні SWOT-аналізу підприємницького середовища області де ідентифікували внутрішні сильні та слабкі сторони, а також визначили зовнішніх можливості та загрози.
- Сильні сторони SWOT-аналізу є сильними тільки коли їх визначає бізнес, - наголосив Богдан Мосунов. - Саме тому на засідання робочої групи були запрошені члени обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, а також представники бізнесу, які входять до найвпливовіших громадських організацій та об’єднань підприємців області.
Експерти зауважили, що важливо визначити напрямки розвитку малого та середнього підприємництва у Запорізькій області, адже під вибрані напрямки будуть розроблені конкретні проекти, на фінансування яких Проект ПРОМІС планує виділити 400 тисяч канадських доларів. Для реалізації цих проектів передбачається також залучення бюджетних коштів та коштів міжнародної технічної допомоги.
Управління у справах преси та інформації