За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно на дорогах планети гине майже 1,3 млн. осіб, не кажучи про колосальні економічні збитки. Пункт «Глобальна криза у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» неодноразово виносився на порядок денний Генеральної Асамблеї ООН. У світі розуміють суспільне значення цієї проблеми.
Україна вже стала автомобільною державою. Сьогодні автомобіль далеко не розкіш, багато сімей можуть собі дозволити власний транспортний засіб. Автопромисловість і автобізнес не стоять на місці, стрімко розвиваються технології, автомашини стають більш досконалими, зручними, швидкісними. У багатьох водіїв це формує ілюзорне відчуття вседозволеності, притуплює почуття небезпеки. Як автомобіліст з багаторічним стажем, як гонщик, що побував у численних екстремальних ситуаціях – не раз втрачав друзів і не раз сам потрапляв у лікарні з травмами – я це знаю краще за інших. Вдумайтеся: лобове зіткнення двох машин навіть на швидкості 60 км на годину – це все одно, якби автомобіль врізався у стіну зі швидкістю 120 км!
Сучасні автомобілі роблять людину вільною. Але це одна сторона медалі. Свобода ж передбачає відповідальність і самодисципліну.
Ми прагнемо стати частиною Європи. До цього наразі не готові наші дороги, їхній стан. Кількість автомашин не відповідає їхній пропускній спроможності.
Ми хочемо стати європейцями. Тож давайте станемо ними у всьому, у тому числі, у прояві європейської культури водіння, поваги до інших водіїв та пішоходів, співробітників ДАІ.
Українці! Закликаю вас до уважності, обережності і самодисципліни на дорогах. Закликаю неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, особливо щодо швидкісного режиму, правил обгону, користування ременями безпеки, перевезення дітей. Якщо не ви самі, то ніхто інший – ні інспектор ДАІ, ні штрафи та покарання за порушення, ні численні заклики і публікації у ЗМІ сумної статистики ДТП – не вбережуть вас від небезпеки під час руху.