З метою забезпечення продовольчої безпеки держави, контролю за станом внутрішнього ринку зерна Законом України „Про зерно та ринок зерна в Україні” передбачено декларування обсягів зерна, що зберігається у суб'єктів господарювання.
Згідно зі змінами до зазначеного Закону від 09.01.2007 № 547-V усі суб'єкти господарювання, які діють на ринку зерна, повинні подавати декларації про обсяги зберігання зерна. Це – елеватори, хлібні бази, хлібоприймальні, борошномельні, комбікормові підприємства, суб'єкти виробництва зерна, які зберігають його у власних або орендованих зерносховищах та інші суб'єкти господарювання, які беруть участь у процесі зберігання зерна.
Декларації складаються щомісяця станом на 01 число наростаючим підсумком у двох примірниках і подаються інспектору якості управління агропромислового розвитку райдержадміністрації до 5 числа кожного місяця.
Звітний період починається з 01 січня. Суб'єкти зберігання зерна, які не мали зерна на початок звітного періоду, але здійснювали операції з зерном у період між звітними датами, надають декларацію з відображенням обсягів зберігання протягом цього періоду.
Декларуванню підлягають обсяги продовольчого, непродовольчого зерна, сортового та гібридного насіння зернових, зернобобових і олійних культір без обмеження кількості.
Декларації подаються суб'єктами зберігання зерна:
-
зерновим складом – щодо обсягів зерна державного продовольчого резерву, державного резервного насіннєвого фонду, регіональних ресурсів, іншого зерна, що перебуває на зберіганні (крім зерна, закладеного до державного матеріального резерву);
-
суб'єктами виробництва зерна – щодо обсягів власного зерна, що зберігається ними у власних або орендованих зерносховищах.
Інформація про власників зерна є конфіденційною і при декларуванні зерна не розголошується.
Суб'єкти зберігання зерна несуть відповідальність за своєчасність, повноту і достовірність даних, зазначених у декларації згідно з чинним законодавством. Контроль за достовірністю даних та правильністю заповнення декларації про обсяги зберігання зерна покладено на інспекцію якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції облдержадміністрації.
З питань, що стосуються декларування обсягів зерна, звертатися до інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції облдержадміністрації та фахівців управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.
Інспекція якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції