Спекотна погода завжди представляє загрозу виникнення пожеж. Нині ж, на завершальному етапі жнив, до погодних умов додається спалювання недобросовісними аграріями стерні, що суворо заборонено. У зв’язку з цим питання самовільного спалювання сухої рослинності було розглянуто на обласній селекторній нараді з керівниками територій, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян.
За даними Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, за сім місяців цього року в екосистемах області виникло 1035 пожеж на загальній|спільній| площі|майдані| 264 га|, причому| 707 пожеж сталося в липні.
На відкритих територіях виникло 996 пожеж, які охопили площу 192 га, в межах лісового фонду - 39 пожеж на загальній площі 72 га.
Як свідчить аналіз, найбільшу кількість пожеж зареєстровано в Бердянському районі – 142, Мелітопольському районі – 128, Запорізькому – 116, Василівському та Вільнянському районах - 51 і 50 пожеж відповідно.
Під час розгляду питання рятувальники також навели факти, які свідчать, що деякі фермери, економлячи паливо, вдаються до спалювання стерні, що загрожує переростанням у масштабну пожежу.
Підбиваючи підсумки, Дмитро Давтян доручив керівникам територій взяти це питання під особистий контроль.
- У себе на місцях ви краще знаєте, хто палить стерню, а хто – ні. Головам райдержадміністрацій треба налагодити взаємодію з поліцією, яка має план рейдів, у тому числі спільно з рятувальниками, екологічною інспекцією. На цей момент необхідно активізувати проведення таких рейдів, аби не допустити рукотворних пожеж і уникнути екологічних наслідків, - наголосив Дмитро Давтян.
Крім цього, керівникам Бердянського, Мелітопольського, Запорізького, Василівського та Вільнянського районів поставлено завдання провести позачергові засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та вжити превентивних заходів для недопущення пожеж на територіях.
Управління у справах преси та інформації