Нині в області працює 485 дільничних інспекторів міліції і ще 140 посад - вакантні. Щороку ними розкривається, як кажуть, по гарячих слідах кожен третій злочин. Вистачає й повсякденної профілактичної роботи в населених пунктах.
Їх робота була б більш ефективною, якби не проблеми. Плинність кадрів у цій сфері правоохоронної діяльності досить значна. Сьогодні чимало дільничних не мають вищої юридичної освіти, соціально-побутові проблеми у багатьох з них не вирішені. Житлом забезпечено лише 77% особового складу. Тоді як у Дніпропетровській, Чернігівській, Луганській областях це питання повністю знято з черги денної. Негативно відбивається на їхній роботі і відсутність службового транспорту. Найбільш гостро, як відзначалось на нараді, стоїть проблема транспорту у Василівському, Оріхівському, Вільнянському районах. А кожен дільничний, як відомо, обслуговує не менше п'яти населених пунктів у сільській місцевості. В багатьох селах і містах закриваються опорні пункти охорони громадського правопорядку. Так, лише у Запоріжжі за останній рік їх закрито аж шість. І лише 17 з 485 дільничних інспекторів забезпечені службовим мобільним зв'язком.
Вирішення зазначених проблем лежить на місцевих органах влади і місцевого самоврядування, оскільки бюджетним кодексом України не передбачено фінансування формувань для охорони громадського порядку.
«Обласна влада, як може, допомагає правоохоронцям виконувати свій обов'язок. За кошти обласного бюджету придбано не один автомобіль, збудовано так званий «будинок шерифа», - зазначив у своєму виступі Олександр Бережний. – Треба, щоб надалі ця робота носила системний, а не одноразовий характер».
Учасники наради вирішили, що подібні зібрання повинні стати регулярними, щоб вирішувати нагальні питання вчасно і разом.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю