Відповідно до Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року, схваленому розпорядженням Кабінету Міністрів України, Україною взято зобов’язання щодо досягнення національної мети енергозбереження - у 2020 році зменшити енергоспоживання на 9% або 6,5 млн. тонн нафтового еквіваленту.
З цією метою запроваджується новий механізм енергомодернізації будівель бюджетних установ – механізм енергосервісу, відповідно до якого Кабінетом Міністрів України затверджено примірний енергосервісний договір.
Як пояснили в Департаменті промислового розвитку та інфраструктури облдержадміністрації, концепція енергосервісу полягає в тому, що ефективні заходи в будівлях бюджетних установ упроваджуються інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена у максимальній економії витрат на оплату комунальних послуг.
У рамках підготовчої роботи облдержадміністрація готує перелік бюджетних установ, які потребують енергомодернізації, з метою укладення договорів для цих об’єктів. Наразі сформовано документи на понад 440 об’єктів бюджетної сфери по всій області.
Типові форми бюджетних установ області, які потребують енергомодернізації - за посиланням.
Управління у справах преси та інформації