Для підвищення інвестиційної привабливості регіону цього року розпочато впровадження заходів Програми розвитку міжнародної діяльності та залучення іноземних інвестицій в економіку Запорізької області на 2016-2018 роки.
Як пояснили в Управлінні зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності, система заходів спрямована на активізацію інвестиційної діяльності через розширення джерел, механізмів та інструментів залучення інвестицій; відновлення зростання обсягу експорту товарів; відновлення зростання обсягів прямих іноземних інвестицій, досягнення показника приросту на орієнтовному рівні не нижче 10% на рік; збільшення обсягів залученої міжнародної технічної допомоги; налагодження нових ділових контактів з потенційними іноземними інвесторами та зарубіжними імпортерами; підвищення ділової активності підприємств регіону; створення позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Запорізької області та поширення в світі об’єктивної інформації про Запорізьку область тощо.
Для зміцнення позитивних тенденцій та зрушень у процесі залучення іноземних інвестицій в економіку області створено інвестиційний веб-портал «Запорізька область – регіон можливостей!» (www.investmentzp.org.ua). Це «динамічний буклет», який містить постійно поновлювану інформацію двома мовами (українською та англійською), є зручним у користуванні та містить усю необхідну інформацію для іноземних інвесторів. Зокрема, наведено дані про потенційні інвестиційні можливості, включаючи відомості про наявні земельні ділянки (наразі 17 земельних ділянок, сумарна площа яких складає 758,0 га); сформовано Банк інвестиційних проектів (106 проектів із загальною потребою в інвестиціях 1805,9933 млн. дол. США).
З метою створення сприятливих умов для входження та успішної діяльності нових економічних суб’єктів на території області активізовано роботу щодо створення індустріальних парків. Так, на сьогодні оновлено перелік наявних проектів, відведених під індустріальні парки. Це дев’ять ділянок загальною площею 291 га у м. Бердянськ, м. Енергодар, Бердянському, Василівському, Гуляйпільському, Запорізькому, Михайлівському та Пологівському районах. Крім цього, сформовано перелік нових вільних земельних ділянок, на яких можливе створення індустріальних парків: вісім земельних ділянок площею близько 467 га (м. Запоріжжя – 5, м. Бердянськ – 2, Оріхівський район – 1).
Також триває пошук нових земель під індустріальні парки у м. Мелітополь, Токмацькому та Приморському районах.
Потенційні території під створення індустріальних парків існують у м. Мелітополь (близько 200 га не затверджених генпланом), Токмацькому районі (близько 400 га – землі Міноборони). Але через відсутність коштів у місцевих бюджетах не на всіх територіях затверджено генеральні плани міст районного та обласного значення, а саме: у м. Мелітополь, м. Токмак, Василівському, Вільнянському, Гуляйпільському, Кам’янсько-Дніпровському, Пологівському та Приморському районах.
На цей час проводиться робота зі збору пропозицій та формуванню переліку вільних земельних ділянок під будівництво багатоповерхових житлових будинків, які можуть бути запропоновані інвесторам.
Інформація про промпарки Запорізького регіону для потенційних інвесторів відображена в буклеті «Промислові зони Запорізької області», а також на спеціалізованому веб-порталі «Запорізька область – регіон можливостей!» у розділі «Промислові зони» та «Земельні ресурси Запорізької області» www.investmentzp.org.ua.
Управління у справах преси та інформації