Відповідно до Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року, який схвалений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 № 1228-р., Україною взято зобов’язання щодо досягнення національної мети енергозбереження у 2020 році, що становить 9%, або 6,5 млн. тонн нафтового еквіваленту.
Запроваджується новий механізм енергомодернізації будівель бюджетних установ – механізм енергосервісу, відповідно до якого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 845 затверджено примірний енергосервісний договір.
Концепція енергосервісу полягає у тому, що ефективні заходи в будівлях бюджетних установ впроваджуються інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена у максимальній економії витрат на оплату комунальних послуг.
З метою стимулювання практичного впровадження механізму енергосервісу в бюджетній сфері, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України проведено 12 травня 2016 року 2-й масштабний Форум енергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель».