Уряд захистить вітчизняних сільгоспвиробників та забезпечить контроль з боку держави за цінами на хліб, повідомив у ході всеукраїнської селекторної наради з питань державної політики щодо цін на продовольчі товари, організованої у форматі відео-конференції «Укртелекомом», Міністр економіки України Анатолій Кінах .
У Запорізькій студії «Укртелекому» працювали перший заступник голови ОДА Олександр Бережний, заступник голови ОДА Валерій Черкаска, начальник державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області Світлана Тябіна, начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Володимир Журавльов.
Анатолій Кінах зазначив, що продовольча безпека країни є пріоритетом у роботі Уряду. Особливо актуальною ця тема стала сьогодні, коли через посуху Україна може втратити близько 10 млн. тонн зерна. За його словами, для захисту вітчизняних сільгоспвиробників планується встановлення закупівельних цін з боку держави з рентабельністю не менш ніж 30%, а також закладення до Державного резерву на наступний рік достатньої кількості зерна . Анатолій Кінах наголосив, що за ситуацію з цінами на хліб стежитиме Антимонопольний комітет і Державна інспекція з контролю за цінами. “Якщо будуть випадки порушення закону, безумовно, працюватиме Генпрокуратура”, - зазначив він.
У ході селекторної наради Анатолій Кінах не висловив жодного зауваження щодо формування цін на борошно та хліб на адресу Запорізької області. Перший заступник голови ОДА Олександр Бережний пояснив, що керівництво ОДА спрацювало на випередження ситуації, і ще минулого року було вжито ряд заходів економічного та організаційного характеру, які сьогодні дали можливість стабілізувати ціни на рівні тих, що були зафіксовані у грудні-січні. Разом з тим, він наголосив, що сьогодні немає жодного обґрунтованого фактору сприяння росту цін на продовольчу групу товарів, в першу чергу, на борошно і цукор.
- У засіках області зберігається достатня кількість цих продуктів, і вони будуть на ринках в достатній кількості і за стабільною ціною, - запевнив Олександр Бережний. - Коливання цін, зафіксовані в останні дні, пов'язані лише з ажіотажем навколо цих продуктів харчування, який створюють самі споживачі. Наприклад, цукру стали купувати на 22% більше, а борошна - на 17%. Тож жваві ділки поспішають робити свій нехитрий бізнес і нарощувати прибутки.
Управління інформації і зв'язків з громадськістю