Питання зміни клімату нині турбує все людство. І динаміка цього явища прогресує з кожним роком.
Кіотський протокол вже підписали понад 190 країн світу. Україна його ратифікувала у 2004 році. Згідно з його положеннями для кожної країни визначено свою квоту парникових викидів у атмосферу від рівня 1990 року. І квоти можна продавати.
Україна має намір скористатися цим правом і таким чином залучити значні кошти іноземних інвесторів до модернізації виробництва. На сьогодні в країні вже зареєстровано 60 таких проектів. Чотири з них втілені в життя. Найвідоміший – донецька шахта ім. Засядька. У Кіровограді, Чернігові теж вже є результати.
У Запоріжжі наразі керівники підприємств – забруднювачів повітря не поспішають братися за роботу. Мовляв, ще багато невизначеного у законодавчій базі.
А екологи навпаки – б'ють тривогу. Починати роботу треба і негайно. Енергозберігаючі технології сьогодні скажуть своє слово не лише у питаннях покращення навколишнього середовища, а й у зростанні темпів виробництва. Тому Олександр Бережний визнав, що «ми відстали на старті, але повинні наздогнати в процесі роботи», буквально за лічені дні треба розробити програму, заходи щодо втілення в життя положень Кіотського протоколу.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю.