У засіданні взяли участь заступники голови облдержадміністрації Володимир Кальцев та Валерій Черкаска, міський голова Запоріжжя Євген Карташов, представники управлінь та відомств, громадськості.
Лейтмотивом всіх виступів було питання, як поєднати промисловий розвиток нашого краю з екологічною безпекою, як змусити бізнес-структури займатися модернізацією виробництва та енергозберігаючими проектами. Де межа між ціною виробництва і збереженням повноцінного людського існування у промислово розвинутих регіонах, звучало далеко не риторичне питання.
Євген Червоненко з самого початку зробив акцент на тому, що високі зарплати в нашій області не є панацеєю від різного роду захворювань. Адже відомо, що Запоріжжя є лідером у гіршому розумінні цього слова по онкозахворюваннях, серцево-судинних та інших хворобах. Обласна влада переконує центральні органи, що Кіотський протокол повинен почати працювати в Україні з нашої області.
Металургійні підприємства платять штрафи за забруднення повітря, яким дихають запоріжці, у державний бюджет, а назад у Запоріжжя з центру вже нічого не повертається. Ще десяток років тому було все навпаки.
Облдержадміністрація, за словами Євгена Червоненка, доведе справу створення екологічного моніторингу до логічного кінця. Він запрацює. І працюватиме в режимі «чорної скриньки», буде захищеним від людського втручання у роботу датчиків, розташованих на заводських трубах.
«Справа не з легких. Є протидія, але ми йдемо вперед», - зізнався Євген Червоненко. Радує його, як керівника області, що проблему викидів небезпечних речовин у Дніпро хай і не зовсім, але вдалося ж зняти. Знімемо і проблему екомоніторингу.
Про залучення інвестицій у запорізький регіон розповів присутнім Володимир Кальцев.
Перед засіданням «круглого столу» журналістів ділового журналу «Експерт України» прийняв перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Бережний.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю