За ініціативи представництва фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Асамблеї національностей України, Єврейського Фонду України у Києві, Ужгороді, Одесі та Дніпрі пройшли семінари для державних службовців, які відповідають за реалізацію державної політики в етнонаціональній сфері.
Як повідомили в Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, у такому семінарі на тему «Імплементація європейських стандартів для національних меншин в Україні», який днями пройшов у м. Дніпро, взяли участь і представники Запорізької області - начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Мяло та президент громадської спілки «Асоціація національних меншин Запорізької області» Науфаль Хамдані.
- У цьому семінарі, який проходив два дні, взяли участь держслужбовці із Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської та Луганської областей, - розповів Павло Мяло. - Із вітальним словом до запрошених звернулися голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв, проектний координатор Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марія Коваль і заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Михайло Подюк. У рамках семінару проходили тренінгові заняття з міжнародного законодавства в етнополітичній сфері, лекції з реалізації державної етнополітики в Україні та міжнародних рекомендацій і стандартів щодо її формування. Також учасники семінару відвідали Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження»).
Особливу зацікавленість учасників заходу викликала лекція президента Єврейського Фонду України Аркадія Монастирського щодо основ планування та фандрейзингу у роботі національних громад та їх взаємодія з державними установами України.
- До того ж, семінар корисний тим, що його учасники ознайомилися з переліком грантів у сфері міжнаціональних відносин, веб-сайтами, які працюють за відповідними напрямками. А також це обмін досвідом та налагодження співпраці між регіонами і навіть країнами у сфері етнонаціональної політики, вивчення новацій у міжнародному законодавстві. А головне – це можливість окреслити проблеми і спільно знайти шляхи їх вирішення, - зазначили учасники семінару від нашої області.
Управління у справах преси та інформації