До Програми розвитку автомобільного транспорту в Запорізькій області на 2013-2017 роки внесено зміни щодо проведення наукового дослідження з вивчення попиту населення на перевезення. Ці дані планується отримати шляхом опитування та обстеження пасажиропотоків на мережі міжміських та приміських автобусних маршрутів загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області.
В обласному бюджеті на 2016 рік передбачено кошти на проведення пасажирообстеження в цьому році в сумі 194,1 тис. грн.
За словами директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Андрія Антонова, з метою проведення якісного пасажирообстеження та ефективного витрачання бюджетних коштів до роботи залучено фахівців та науковців Запорізького національного технічного університету.
ЗНТУ має значний досвід з проведення пасажирообстежень, його фахівці є членами Транспортної академії України, тож разом із Департаментом промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації визначено виконавцями цього заходу Програми.
- Необхідність проведення пасажирообстеження обумовлена не лише вимогами законодавства, а й потребою охоплення транспортною мережею всіх без винятку населених пунктів області, визначення реального пасажиропотоку з урахуванням сезонності попиту населення на перевезення, а також необхідної кількості і класів автобусів за окремими маршрутами, що в подальшому забезпечить 100%-ве задоволення потреб усіх жителів Запорізької області в послугах з пасажироперевезень, - пояснив посадовець.
Провезти пассажирообстеження планується до листопаду поточного року. Слід зазначити, що раніше законодавство у сфері автомобільного транспорту дозволяло проводити вивчення пасажиропотоків лише ДержавтотрансНДІпроект та Транспортній академії України.
Довідково: Транспортна академія України - це всеукраїнська громадська наукова організація, створена на добровільних засадах провідними вченими і видатними інженерами, колективами наукових і навчальних закладів та підприємств сфери транспортного комплексу для цілеспрямованого розвитку наукової і науково-технічної діяльності, підвищення ефективності транспортного комплексу, захисту фахових інтересів, координації науково-дослідних робіт та впровадження їхніх результатів, обміну досвідом.
Управління у справах преси та інформації