У рамках всеукраїнського патріотичного мистецького проекту «У нас єдина доля – ім’я її Україна», автором якого є художник з Івано-Франківська Петро Грицюк, у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відкрилася виставка «Маріуполь на межі». На її відкритті побували бійці – ветерани АТО і солдати військових частин, дислокованих у Запоріжжі.
Мета цього проекту - показати єдність України через єднання митців з різних куточків нашої Батьківщини, передати враження жителів прифронтової зони.
В експозиції представлені роботи художниць Олени Украінцевої та Ганни Торкаєнко, які живуть і творять у Маріуполі. У спробі передати відчуття маріупольців вони обійшли безліч місць, які змінилися з початком бойових дій.
Загалом представлено понад два десятки картин – і мирні приазовські пейзажі, і портрети бійців, і «натюрморти» з берцями та бронежилетами.
Це не фоторепортаж - це художнє переосмислення навколишньої дійсності, засноване на особистому спілкуванні з жителями міста і солдатами, які перебувають на передовій, спроба передати їхні емоції, сподівання, надії, характер. Це розповідь про місто, яке вже рік як на межі - на межі миру і війни, спокійного життя і військових дій, говорять автори виставки.
Особливістю робіт є те, що рамки зроблені з підручних воєнних матеріалів: уламки від ящиків з боєприпасами, гільз від патронів тощо.
Начальник відділу національностей та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Бобильов подякував авторам виставки за відображення прифронтової дійсності і таку необхідну моральну підтримку бійців, які перебувають у зоні АТО.
- Ця виставка «об’їхала» вже декілька міст, однак для Запоріжжя вона особливо актуальна. Адже наша область прифронтова, і ми теж відчули, як це жити на межі війни і миру. Тому ми уважно вдивляємося в портрети солдатів, намагаючись впізнати в них своїх земляків, які боронять єдність нашої країни на сході, - зазначив Володимир Бобильов.
Управління у справах преси та інформації