Упродовж чотирьох місяців поточного року на території Запорізької області внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації побутових газових приладів виникло три пожежі, на яких травмовано одну особу та нанесено матеріальних збитків на суму 25 тис. грн. У порівнянні з минулим роком це на дві пожежі менше. За цей період у 2015 році сталося п’ять пожеж, на яких загинула одна особа, травмовано двох (у т.ч. одну дитину), врятовано одну дитину. Пожежами завдано збитків на суму 252 028 грн.
За станом на 01.06.2016 внаслідок порушення абонентами правил використання газу в побуті в області сталося три нещасні випадки, в результаті яких отримали отруєння чотири людини, з них троє - смертельне. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Петро Чуктуров під час селекторного засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За словами посадовця, основними причинами нещасних випадків є самовільний демонтаж газової плити,; користування газовим котлом з несправною автоматикою безпеки, самовільне втручання абонента в конструкцію газового обладнання, порушення вимог безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів; самовільний демонтаж вентиляції, користування газовими приладами при зачинених кватирках та відсутності вентиляційного каналу.
Бригадами аварійно-диспетчерських служб ПАТ «Запоріжгаз» виконано 9800 аварійних заявок. За станом на 01.06.2016 ПАТ «Запоріжгаз» виконано технічне обстеження 3715,69 км газопроводів, у житловому фонді проведено планове технічне обстеження газового обладнання у 114 080 квартирах, що складає 80% від запланованих. Згідно із затвердженими графіками у цьому році планується провести обстеження стану та експлуатації димових і вентиляційних каналів у 6870 житлових будинках.
За результатами перевірок через порушення абонентами правил безпеки систем газопостачання відключено 45 газових приладів та обладнання з відводом продуктів згоряння в димові канали, 326 газових приладів, які були в аварійному стані. Виявлено 88 випадків самовільного встановлення нових газових приладів.
За рішенням комісії Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації поставлено задачу посилити контроль за заміною застарілого газового обладнання у житлових будинках. При відмові абонента проводити планове технічне обслуговування слід долучати правоохоронні органи та органи влади для забезпечення доступу до газових приладів для виконання робіт.
Управління у справах преси та інформації