Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Транспортне обслуговування – зона відповідальності органів влади

24 травня 2007 - 14:55

За інформацією територіального управління Головавтотрансінспекції в Запорізькій області кількість перевізників, які мають ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, становить 419 суб'єктів підприємницької діяльності. У Запоріжжі - 279, у Бердянську - 110, в Енергодарі - 25, у Мелітополі - 3, у Токмаку - 2.

Аналізуючи вищеназвані цифри, висновок напрошується сам собою. У Бердянську на 112 тисяч населення і навіть додавши відпочиваючих - 110 перевізників легальних, а у Мелітополі жителів 156 тисяч, а легальних приватних таксі лише три. Значить, у Мелітополі широке поле діяльності для нелегалів.

Тому обласну виконавчу владу, як зазначив О. Бережний, і хвилюють проблеми пасажирських перевезень, зокрема, як зробити, щоб всі бажаючі працювали у правовому полі.

Нині в галузі перевезень пасажирів легковим таксі існує ряд порушень, таких як:

  • надання послуг з перевезень пасажирів та їх вантажу без ліцензій на право здійснення даного виду діяльності;
  • надання послуг з перевезень пасажирів та їх вантажу без технічного та медичного контролю;
  • надання послуг з перевезень пасажирів та їх вантажу без встановлених в автомобілях таксометрів;
  • низький рівень вимог до водія таксі, а саме, відсутність вимог щодо його досвіду роботи, обов'язкового стажування;
  • у залежності від місцевості кількість незареєстрованих перевізників, які надають послуги легковими таксі, становить 25%-60%.

Гостро стоїть і проблема роботи служб, які надають інформаційно-диспетчерські послуги. Служби притягують до роботи приватних перевізників, які в свою чергу, не мають дозвільних документів на здійснення даного виду діяльності.

Одним із шляхів вирішення наявних проблем є об'єднання зусиль контролюючих органів для проведення у цій сфері спільних перевірок цього виду діяльності.

З метою покращення роботи підприємств, які надають послуги мешканцям міста у сфері таксомоторних перевезень, необхідно вжити заходів з формування сучасного ринку послуг таксомоторних перевезень, надання допомоги в розвитку конкуренції серед перевізників та легалізації їх діяльності.

 

Управління інформації та зв'язків з громадськістю

Читайте також

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Стійкі й віддані: у Запоріжжі привітали енергетиків із професійним святом

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1032-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 349 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.

Як розвивається медична сфера в Запорізькій області: робоча поїздка Міністра охорони здоровʼя України

34 роки Державній службі зайнятості та Пенсійному фонду України: у Запоріжжі відзначили кращих працівників служб

Розвиток вищої освіти в регіоні: у Запоріжжі відбулась Координаційна рада ректорів при Запорізькій ОДА

В Запоріжжі відзначили переможців студентського конкурсу наукових проєктів

Ще один мобільний аптечний пункт розпочав роботу в Запорізькій області: він обслуговуватиме Широківську громаду

Ворог учергове атакував Запоріжжя: ліквідація наслідків російського обстрілу триває

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.11.2024