Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

З нового навчального року в освітніх закладах області впроваджується інклюзивна освіта

26 травня 2016 - 09:56

З нового навчального року в освітніх закладах області впроваджується інклюзивна освіта

У Запорізькій області 2016 рік оголошено Роком дитини з особливими потребами. У його рамках Департаментом освіти і науки облдержадміністрації визначено головний стратегічний напрям – створення сприятливого середовища для виховання, навчання, розвитку дитини та забезпечення реалізації її прав.

За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяни Озерової, майже рік тема інклюзії активно обговорюється громадськістю, як і новий проект Закону про освіту, в якому інклюзії надається пріоритет. Головна його мета – дати можливість дітям з особливими потребами навчатися у звичайних школах разом з іншими дітьми. У вересні 2016 року такі класи, по суті, стануть «першими ластівками» інклюзивної освіти, а діти з особливостями та їх батьки – першопрохідцями та експериментаторами.

До цього в  області інклюзивне навчання здійснювалося лише у двох школах м. Енергодара, по одній школі у м. Запоріжжі та м. Дніпрорудному Василівського району. До навчання було залучено тільки 28 дітей у дев’яти  класах, що складає 2,3% від кількості дітей, які у 2015/2016 навчальному році навчаються індивідуально у всіх загальноосвітніх навчальних закладах області. За статистичними даними, в області індивідуальним навчанням охоплено 1278 учнів, що потребує значного фінансового навантаження при  найменшому забезпеченні соціалізації учнів.

З наступного навчального року проект запроваджується  у 120 дошкільних і 450 денних навчальних закладах області. Вже визначено заклади освіти, педагогічні працівники - 120 вихователів та 450 учителів, які будуть працювати за проектом, підготовлено тренерів  і розпочато підготовку медпрацівників шкіл.

- Дитина з особливими освітніми потребами має право вчитися в будь-якій школі. Батьки можуть звернутися як у школу за місцем проживання, так і в будь-яку вподобану.  Інша справа, що поки не всі загальноосвітні школи готові приймати таких дітей. Тому рекомендуємо батькам особливих діточок звернутися до школи заздалегідь, за рік до того, як дитина буде вчитися. Треба дати час дирекції школи технічно підготувати клас, підібрати асистента вчителя, та й самому вчителю важливо підготуватися до того, що в його класі буде особливий учень, - підкреслила Тетяна Озерова.

Оскільки зросте кількість інклюзивних класів у звичайних школах, педагогічні працівники будуть затребувані у ролі педагогів і помічників педагогів (тьюторів). Також планується ввести додаткові посади соціальних педагогів, дефектологів, логопедів та інших фахівців.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Підпал станцій мобільного зв’язку на замовлення ворога – кримінальний злочин

Вакцини є в наявності: жителів Запорізької області закликають щепитися

Приватизація державного пакета акцій АТ «Інститут Титану» – зниження стартової ціни навпіл

Найкращі українські підприємства на одному майданчику: запрошуємо на Бізнес-форум «Зроблено в Україні»

Десятеро людей постраждали, понад 25 будинків пошкоджено – такі наслідки чергового російського обстрілу Запоріжжя

Ефективні інструменти співпраці громадськості з владою: в Запоріжжі провели тематичний форум

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.09.2024

Впродовж доби окупанти завдали 424 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Запорізька область вшановує пам'ять загиблих українців

«Підписання Угоди про співпрацю зі штатом Пенсильванія – історична подія для Запорізької області», – голова ЗОДА Іван Федоров

Брифінг голови Запорізької ОДА Івана Федорова: як захистити Запоріжжя від ворожих атак

Жителі Запоріжжя оговтуються від чергової нічної російської атаки