22 травня відзначається Міжнародний день біорізноманіття, який проголосила Генеральна Асамблея ООН на 55-й сесії у 2000 році на честь прийняття Конвенції про біорізноманіття.
Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблем безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни.
Цьогорічна тема – «Актуалізація принципів збереження біорізноманіття; підтримання людей та їхнього благополуччя».
Біорізноманіття – основа життя на Землі та добробуту людини. Багато секторів економіки залежать від біорізноманіття та екосистемних функцій і послуг. Дотепер біорізноманіття представляє базу для розвитку більшості галузей промисловості. Виробництво продуктів харчування здебільшого залежить від біорізноманіття та послуг, які надають нам екосистеми. Біорізноманіття та екосистеми забезпечують нас найнеобхіднішим для здоров'я - чистим повітрям, чистою водою і продовольством і є фундаментом духовного й фізичного здоров’я будь-якої нації.
Міжнародний день біорізноманіття - це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття, визначення його ролі у нашому повсякденному житті.
Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття у всьому світі сприяє підвищенню поінформованості суспільства про роль біорізноманіття для добробуту людини та вжиття необхідних дій для його збереження.
Облдержадміністрація пропонує приєднатися всіх небайдужих до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття та закликає громадські організації, освітні заклади, засоби масової інформації провести тематичні семінари, конкурси, виставки, просвітницькі та інформаційні заходи.
Управління у справах преси та інформації