У с. Петрополь Запорізького району хлібом-сіллю зустріли учасників виїзного засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації Дмитром Давтяном. Місце проведення заходу - Центр зеленого туризму «AQUAZOO Петрополь» - було вибрано невипадково, адже мова йшла про розвиток сільського зеленого туризму в області.
Головуючий на засіданні Дмитро Давтян підкреслив, що агротуризм для регіону є перспективним напрямом бізнесу, розвиток якого всебічно підтримується обласною владою.
- Зелений туризм може стати потужним імпульсом розвитку сільських територій, здатним комплексно вирішити соціально-економічно проблеми: наповнення бюджету, розширення зайнятості сільського населення, розвитку інфраструктури. Тому завдання влади - сприяння розвитку зеленого й агротуризму в районах, обміну знаннями й досвідом. На підтримку цієї сфери також включено низку заходів до Комплексної програми розвитку малого та среднего підприємництва в Запорізькій області на 2015 – 2016 роки та до Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року, - зазначив посадовець.
З метою обміну досвідом до участі у засіданні були запрошені власники садиб та керівники громадських об’єднань, що опікуються цим напрямком.
Зокрема, керівник Центру «AQUAZOO-Петрополь» Борис Ігнатко презентував ще два об’єкти сільського зеленого туризму в Запорізькому районі: «Єнотова хата на хуторі Петерсона», відкриття якої заплановано у червні цього року у с. Червоний Яр, та «Садиба справжніх патріотів», яка відчинить двері у травні 2017 року.
Крім цього, на засіданні було представлено соціальний проект «Школа агротуризму», в якій своїм досвідом та напрацюваннями з початківцями зможуть поділитися досвідчені підприємці. Цей проект поряд з іншими входить до Плану реалізації Стратегії регіонального розвитку Запорізької області у 2016-2018 роках.
У ході засідання учасники координаційної ради ознайомилися з організацією роботи Центру «AQUAZOO-Петрополь» та на власні очі переконалися у потенціалі такого напрямку бізнесу на селі.
Також були визначені головні проблеми, що стримують розвиток сільського зеленого туризму, головна з яких – це виділення земельних ділянок.
- Необхідно в найкоротший термін створити робочу групу, долучивши до її роботи посадовців у сфері земельних відносин, архітектури та інших, та розпочати розробку методичних матеріалів з покроковим алгоритмом дій для започаткування проектів сільського зеленого туризму, – надав доручення Дмитро Давтян.
Нагадаємо що відповідно до заходів Комплексної програми розвитку підприємництва в області передбачається проведення конкурсів бізнес-проектів, зокрема і в сфері агротуризму.
Управління у справах преси та інформації