Під час засідання робочої групи з розроблення проектів Концепції програми розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькій області на період до 2022 року розглянуто основні аспекти діяльності бізнес-середовища. У заході взяли участь представники проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який допомагає залучати кращий світовий досвід для підтримки та розвитку запорізького бізнесу.
За словами директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елли Слепян, наразі чотири регіони України впроваджують проект партнерства для розвитку міст ПРОМІС: Івано-Франківська, Вінницька, Полтавська та Запорізька області. Концепція програми розвитку має кілька етапів. Для координації роботи планується створити робочу групу, проаналізувати бізнес ситуацію, що склалася в області, сформувати концепцію розвитку та презентувати готову концепцію.
Як зазначив головний експерт з розвитку бізнесу проекту «Партнерство для розвитку міст» Валерій Кокоть, проект ПРОМІС упроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки уряду Канади. Головні компоненти діяльності проекту - це демократичне врядування, розвиток та підтримка малих і середніх підприємств, поліпшення співпраці місцевих, регіональних і центральних органів влади. До першочергових заходів увійдуть створення дорадчих комітетів на рівні міст-учасників проекту, ідентифікація їх специфічних проблем та оцінка бізнес клімату в регіоні. Для реалізації проектів планується залучати як бюджетні, так і не бюджетні кошти, в тому числі - міжнародні інвестиції.
- Наша задача – проаналізувати стан бізнес-середовища Запорізького регіону, розробити уніфікований підхід для розвитку та охопити якомога більше підприємців, - підкреслив Валерій Кокоть.
Довідково: проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) упроваджується з квітня 2015 року Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Уряду Канади. Проект спрямований на зміцнення муніципального сектору України, запровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації управління та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівні.
Управління у справах преси та інформації