Фондом народонаселення ООН (ЮНФПА) за підтримки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації у рамках проекту «Передача функцій саб-кластеру з питань гендерно обумовленого насильства в Україні» була проведена чергова зустріч саб–кластеру. Захід присвячений питанню подолання гендерно обумовленого насильства в Запорізькій області, на якому учасники обговорили та визначили існуючі проблеми та шляхи їх розв’язання.
Як зазначили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, як правило в умовах конфлікту найбільш уразливі групи населення – дівчата та жінки. Тому на фоні конфлікту цей проект є надзвичайно важливим, особливо для консолідації зусиль різних партнерів.
Координатор проектів «Єдність за майбутнє» Ія Ланіна презентувала буклет «Підвищення якості надання соціально-психологічної допомоги та відпрацювання системи перенаправлень для внутрішньо переміщених осіб, які потребують допомоги в кризовій ситуації», який був розроблений спільно з Департаментом соціального захисту населення, Службою у справах дітей облдержадміністрації, обласним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, співробітниками та волонтерами організації Save the Children.
Учасники зустрічі також обговорили спільний план дій щодо передачі функцій саб-кластеру з питань гендерно обумовленого насильства органам виконавчої влади, громадським організаціям, соціальним службам на місцях. Завдяки спільним діям очікується покращення механізму взаємодії структур, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї. Також у рамках саб-кластеру було опрацьовано питання щодо покращення соціально-психологічної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі внутрішньо переміщених осіб та сімей, які родичі яких брали участь у антитерористичній операції.
Довідково: В Запорізькій області за 2015 рік зафіксовано 5019 повідомлень про вчинення насильства в сім’ї. Особам, які постраждали від насильства в сім’ї (у тому числі з дітьми), надає послуги Запорізький обласний центр соціально – психологічної допомоги, основним завданням якого є надання невідкладної комплексної допомоги (психологічної, соціально – побутової, соціально – педагогічної, соціально – медичної, інформаційної, юридичної) особам, які постраждали від насильства в сім’ї. Закладом за минулий рік допомогу надано 251 особі. Допомога в наданні соціальних послуг здійснювалась як в умовах цілодобового стаціонару (40 осіб), так і в денному стаціонарі (без забезпечення притулку).
Управління у справах преси та інформації