Цього року українська громадськість відзначає сумний ювілей - 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Про заходи, які планується вжити, йшла мова на засіданні організаційного комітету, яке провів директор Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Ігор Мещан.
- Ми виходимо на фінішну пряму щодо підготовки до 26 квітня. Всі питання вже опрацьовані та вирішені. Наша головна мета – приділити увагу та надати допомогу всім сім’ям учасників ліквідації наслідків аварії, інвалідам, дітям-сиротам та інвалідам, вдовам загиблих та померлих, - підкреслив посадовець.
За словами Ігоря Мещана, згідно із затвердженими територіальними планами з метою виявлення соціальних проблем в усіх районах і містах області проводяться зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованими та переселенцями із забруднених територій, сиротами та дітьми–інвалідами з числа потерпілих внаслідок катастрофи, обстеження їх матеріально-побутових умов та надання матеріальної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
За перший квартал 2016 року надана матеріальна допомога на загальну суму 10 тис. грн.. Також планується за кошти місцевих бюджетів надати матеріальну допомогу в сумі понад 240 тис. грн. вдовам померлих громадян, учасникам ліквідації наслідків аварії та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи громадянам, дітям – сиротам, багатодітним сім’ям і дітям –інвалідам.
- Обласна влада буде звертатися до Міністерства соціального захисту з проханням надання всім «чорнобильцям», які знаходяться в черзі, квартир та автотранспорту, окрім цього, необхідно добитися підвищення соціальних виплат, - повідомив Ігор Мещан.
Стосовно заходів планується проведення в обласному центрі 26 квітня мітингу - реквієму, будівництво в Запоріжжі пам’ятника героям – ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській АЕС, надання матеріальної допомоги, оздоровлення чорнобильців, придбання квартир та автотранспорту для постраждалих осіб, харчування в лікарнях тощо.
Також у всіх районах області заплановані культурно-мистецькі заходи, благодійні концерти - реквієми, виставки, експозиції, уроки пам’яті, пов’язані з 30-ю річницею Чорнобильської катастрофи. В учбових закладах проведуть вечори пам’яті, уроки мужності, концертні програми, виставки дитячих малюнків тощо. У бібліотеках організовано викладки літератури, періодичних видань, постійно-діючі виставки-фоторепортажі, де представлені друковані та фотоматеріали, присвячені подіям Чорнобильської аварії.
Довідково: в області проживає понад 8 тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 933 особи, які мають інвалідність, пов’язану із впливом аварії на Чорнобильській АЕС; 3845 інвалідів другої категорії; 1811 - третьої категорії; 1306 потерпілих дітей; 292 дружини померлих громадян; один чоловік, який виконував службові обов’язки з ліквідації наслідків аварії за межами зони відчуження.
Управління у справах преси та інформації