Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Російсько-українська війна у розповідях бійців

8 квітня 2016 - 10:32

У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація збірки «Усна історія російсько-української війни (2014-2015)». Про нове видання розповіли його укладач і редактор, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко та кандидат історичних наук Олексій Штейнле.

Автори зазначили, що цей проект  унікальний, оскільки містить розповіді про бойові дії безпосередніх їх учасників, про хвилі мобілізації, успіхи та втрати на війні. Це спогади бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних Сил України, військовослужбовців Національної гвардії, представників Державної служби з надзвичайних ситуацій та волонтерів. Інтерв'ю доповнені фотографіями та картами зони бойових дій

Запорізькі історики розпочали дослідження у 2014 році та запланували роботу в цьому напрямку на кілька років уперед.

-  Це тільки перший випуск, початок. Загалом же ми плануємо видати ще три збірника. Другий буде присвячений 55-й артбригаді, третій – добровольчим батальйонам, четвертий – запорізькій поліції і спогадам тих бойових офіцерів, які у Краматорську, Слов’янську зустрічали зі стрілецькою зброєю танки Гіркіна, - зазначив Владислав Мороко.

Проект здійснено історичним факультетом Запорізького національного університету спільно з Українським інститутом національної пам'яті за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій  обласної державної адміністрації. Видання надруковане на державні кошти накладом 1000 примірників, з них 300  планується передати бібліотекам області. Продаватися «Усна історія» не буде, проте згодом з’явиться її електронна версія у вільному доступі в мережі.

Олексій Штейнле додав, що головною метою  цього видання є збір свідчень від безпосередніх учасників бойових дій, глибокий аналіз подій на сході нашої країни. Адже інформація коштує набагато дорожче, ніж зброя. І такі  видання – це грандіозна праця науковців та істориків, це історія, яку мають знати нащадки.

-  Треба вивчати досвід війни та переосмислювати цінності життя, якщо ми хочемо жити в кращій країні,  змінювати цінності та пріоритети. Це суспільство треба лікувати, – вважає один з героїв проекту, доброволець батальйону «Донбас» Святослав Грушевський.

У презентації книги «Усна історія російсько-української війни (2014-2015)» взяли участь бійці цивільного корпусу «Азов». Керівник цього формування Максим Зайченко передав Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації і Запорізькій обласній універсальній наукові бібліотеці кількадесят примірників фронтового часопису «Чорне Сонце», в якому бійці розповідають про побачену і пережиту війну.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 995-го дня війни

Стартувала друга хвиля програми з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»

«Рухаємося – значить живемо»: в Україні стартує інформаційно-просвітницька кампанія

Уряд схвалив Держбюджет на 2025 рік: для прифронтових громад передбачено 14,9 млрд грн реверсної дотації та 37,5 млрд грн допомоги

Штучний інтелект для роботи та життя: стартували безоплатні онлайн-курси

Чому немає зв’язку під час знеструмлень – дивіться в першому випуску нового Youtube-проєкту Мінцифри

Які документи необхідно подавати при оформленні субсидії?

Як створити власний бізнес: розпочалась реєстрація на безоплатний курс Born Global Ukraine

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 410 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 994-го дня війни

Протягом наступної доби в Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах