Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко спільно з представником Нацради в Запорізькій області Володимиром Кучугурним провели робочу зустріч з керівниками ЗМІ нашого регіону.
Захід було розпочато із вручення нагород запоріжцям. Серед них: представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в Запорізькій області Володимир Кучугурний, директор КП «Муніципальна телевізійна мережа» Людмила Маринюк та директор Запорізького філіалу компанії «ВОЛЯ» Ірина Герасименко.
Під час спілкування медіапрацівники обговорили наболілі питання в роботі регіональних телерадіокомпаній, а також перспективи існування після відключення аналогового телесигналу в 2017 році. Окремо Юрій Артеменко поінформував про останні рішення Національної ради щодо своєчасності подання ліцензій, прозорості власності телерадіокомпаній та введення в Національній раді механізму електронного управління.
Очікують ЗМІ і на інші нововведення. Наразі у планах Нацради - створення єдиної загальноукраїнської музичної радіостанції, де 70% буде становити український музичний контент.
Також, за словами Юрія Артеменка, вже найближчим часом в ефірах буде помітно різницю між Днем жалоби та Днем пам'яті. Крім того Нацрада працює над створенням нової системи, мета якої -припинити безлад в трансляції кінофільмів. Зокрема, тепер на екрані глядачі побачать нові позначки, що визначають віковий ценз аудиторії.
- Ми взяли досвід Лондона і ввели одну норму, яка, на наш погляд, відповідає сьогоднішнім реаліям: ми зафіксували вік від 16 до 18 років. Фільми, створені для старшої аудиторії, йтимуть після 22:00 зі спеціальним попередженням. Це буде велике коло на 5% площі екрану з надписом «18+», - повідомив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко.
Також присутні обговорили прийняття Законів про декомунізацію та заборону російських кінофільмів. Як пояснив Юрій Артеменко, наразі під заборону потрапляють не тільки стрічки, які були створені після 1 січня 2014 року. За уточненням, не можна транслювати фільми, які були оприлюднені після 2013 року. Отже, якщо фільм вперше з'явився з часу зазначеного вище періоду, то він також потрапляє під заборону.
Окремо Нацрада також буде жорстко боротися і з піратством. Юрій Артеменко навів приклад Одеси, де було зафіксовано незаконну трансляцію фільмів та вжито відповідних заходів.
Управління у справах преси та інформації