За ініціативи громадських активістів в облдержадміністрації відбулася експертна дискусія, присвячена виконанню Стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні, яку нещодавно затвердив своїм указом глава держави. Цей документ охоплює багато аспектів суспільного життя, але спрямований, насамперед, на побудову ефективної співпраці у трикутнику «влада – громадськість – соціально-відповідальний бізнес». Центром координації дій має стати обласна консультативна рада із сприяння розвитку громадянського суспільства.
Учасники зустрічі були одностайними в тому, що цей консультативно-дорадчий орган має стати майданчиком для фахових дебатів без політичного піару. За словами модератора, голови громадської організації «Центр соціальної інженерії» Ольги Коваленко, серед основних напрямків діяльності – правова та тренінгова допомога, медіа-супровід «третього сектору», створення комунікативних платформ та розширення зв’язків для активістів. Доктор політичних наук, професор Дмитро Арабаджиєв приділив увагу просвітницькій функції, адже за умов стрімких соціальних змін та децентралізації люди не завжди правильно розуміють місце та роль нових державних інституцій, можливостей, які відкриваються після передачі влади на місця. На думку волонтерів Катерини Матюхи та Сергія Нечепуренка, нова рада повинна бути посередником між посадовцями та пересічними громадянами, акумулювати суспільний запит задля вирішення певних проблем та доносити його до посадовців.
Радник заступника голови облдержадміністрації Олександр Зубченко підкреслив, що найактуальнішим завданням для громадськості сьогодні є участь у розробці статутів об’єднаних територіальних громад. Важливо, щоб місцеві депутати та голови, отримавши фінансові бонуси від держави, не перетворилися на локальних «князів» та вели прозоре бюджетування.
Учасники зустрічі визначилися з основними завданнями для нової ради та з критеріями членства у ній. Перевага буде надаватися організаціям, що мають досвід роботи, встигли зарекомендувати себе реальними справами, допомогти людям, не займаються саморекламою, а орієнтуються на вирішення конкретних суспільно-важливих проблем.
Управління у справах преси та інформації