В. о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль провів засідання круглого столу з членами сімей загиблих та інвалідів-учасників антитерористичної операції, які проходили службу у добровольчому військовому формуванні «ДУК».
У бійців та родин загиблих, за їх словами, виникає багато питань щодо надання статусу учасника АТО та змоги користуватися пільгами. До того ж, деякі родини перебували у цивільному шлюбі та мали дітей, а після загибелі чоловіка вдова не може доказати, що її донька чи син мають пільги через втрату батька.
Керівник регіону про існуючі проблеми знає та намагається їх вирішити і розібратися у кожному випадку, де виникли питання.
- Впродовж проведення АТО виникало багато питань щодо соціальної підтримки учасників АТО, які проходили службу у добровольчих військових формуваннях. Завдяки спільним зусиллям були внесені відповідні зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На жаль, по військовослужбовцям, які проходили службу в ДУК, пораненим та родинам загиблих сьогодні приходиться підтверджувати факт служби та загибелі в зоні АТО в судовому порядку. На сьогодні є багато юридичних і правових колізій, але влада не відвертається від вирішення цих питань. Ці люди першими пішли захищати державу, вони показали свій героїзм і патріотизм. А коли повернулися, зустрілися з проблемами. Деякі з них загинули. Проте, повинна дотримуватися законна процедура. Але це не значить, що ми комусь не довіряємо. Були виявлені факти, коли інформація про участь у воїнських формуваннях та проведення АТО не підтверджувалась, а люди були з протилежної сторони конфлікту, - зазначив Костянтин Бриль.
Окреме питання, яке знаходиться на пильному контролі в. о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля – надання учасникам АТО та їх родинам земельних ділянок.
- Дуже важке питанням, яким ми наразі займаємось з Держгеокадастром – виділення земельних ділянок. Із 10 тис. призовників демобілізовано 5 тис., з них 2 тис. 600 звернулися з проханням надання землі, але отримали земельні ділянки лише 60 людей, а це менше, ніж 2%. Я буду це питання порушувати перед Президентом України Петром Порошенком, для мене це дуже болюче питання, бо хлопці та члени їх сімей заслужили отримати цю землю, на яку вони мають повне право, - зазначив очільник регіону.
За словами деяких членів родин загиблих, їх синів та чоловіків не признали учасниками бойових дій.
- Кожен випадок потребує підтвердження, ми не ігноруємо жодного звернення, але це досить довгий процес, проте ця перевірка прописана та визначена законодавчо. Ви маєте змогу звертатися за допомогою до волонтерів, юристів, СБУ в Запорізькій області. Якщо ви не можете до когось потрапити та зустріли перепони, мої двері для вас завжди відкриті, звертайтеся за допомогою. Ми з вами повинні протягом року вирішити всі ці болючі питання. Не так багато в області таких випадків, тому ми по кожній людині будемо збирати інформацію та консолідувати роботу, щоб займатися кожним випадком і питанням окремо, - підкреслив керівник регіону.
Довідково: для встановлення статусу необхідна довідка керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України, Генерального штабу Збройних Сил України про виконання добровольчими формуваннями завдань антитерористичної операції у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Управління у справах преси та інформації