На минулій сесії прийнята Стратегія регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року та План заходів щодо її реалізації. Про це під час брифінгу повідомила директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елла Слепян.
- Це знакові документи для Запорізького регіону, це генеральний план розвитку області. Всі пріоритети обирала громада, питання обговорювалися на громадських слуханнях, проводилось анкетування, голосування. Це не перша стратегія розвитку, але термін попередньої стратегії закінчився в 2015 році. У новому плану розвитку виділено чотири пріоритети роботи – рівень та якість життя населення, інвестиційна привабливість регіону, регіон розвинутих сільських територій та регіон екологічної безпеки. Саме таку послідовність обрали мешканці нашого краю. Наразі ми можемо на основі бюджетного «старту» залучати інвесторів до реалізації запланованих заходів, також долучити кошти державного бюджету, в тому числі - державного фонду регіонального розвитку. При цьому відкривається можливість фінансування з боку міжнародних грантових організацій на реалізацію важливих для регіону проектів, - зазначила Елла Слепян.
Зо словами посадовця, вперше до Стратегії розвитку внесено розвиток сільських територій.
- Селяни складають четверту частину жителів нашої області. Проте, стратегічний пріоритет охоплює не тільки агропромисловий комплекс, а й якість життя в сільській місцевості, такі сфери розвитку як медицина, освіта, інфраструктура тощо. План реалізації заходів розрахований на три роки, він складається з 71 проекту. Їх вартість - більше 2 млрд. грн. Це кошти з державного бюджету, місцевого бюджету, та інвестиційні кошти, в тому числі – гранти і кредити. На цей рік на проекти інфраструктури та охорони здоров’я планується направити 98,5 млн. грн., - підкреслила Елла Слепян.
Наразі у рамках проекту ПРОМІС, реалізація якого здійснюється Федерацією канадських муніципалітетів, працівники облдержадміністрації та райадміністрацій проходять навчання щодо створення та написання проектних заявок для реалізації стратегії. У рамках цього проекту надається допомога органам місцевого самоврядування у створенні моделі «відкритого уряду», запровадженні прозорого та колективного процесу прийняття рішень, який дозволяє брати активнішу участь у формуванні та впровадженні стратегій і програм місцевого розвитку.
- У стратегії дуже важливим напрямком є розвиток сільського господарства та екологічної безпеки. Ця стратегія стане для запоріжців «дорожньою картою» на найближчі 5 років. Впевнена, що ми досягнемо всіх грандіозних цілей, які перед собою поставили, - зазначила Елла Слепян.
Управління у справах преси та інформації