Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області під час нересту обмежено вилов риби

9 березня 2016 - 12:26

В області під час нересту обмежено вилов риби

В області  1 квітня стартує двомісячник з охорони рибних ресурсів.  З цією метою щороку проводиться операція «Нерест», до якої залучаються органи рибоохорони, державні екологічні інспекції, правоохоронні органи, громадські інспектори, громадські організації.

Як повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів, видано розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про проведення двомісячника з охорони рибних ресурсів у 2016 році». У рамках проведення двомісячника в акваторії Каховського і Дніпровського водосховищ та інших водоймищ, що мають рибогосподарське значення, буде обмежено вилов риби.

Серед традиційних заходів, які будуть вжиті на місцях, - проведення рейдів на водоймах та автомагістралях, а також у місцях торгівлі; проведення постійного моніторингу якості води відкритих водойм.

Саме під час нересту активізується браконьєрський вилов риби. В цей період на території всієї України заборонено будь-яке рибальство та добування водних живих ресурсів. Як виняток, на час нересту дозволено любительське рибальство з берега однією вудкою з одним гачком на визначених ділянках рибогосподарських водних об'єктів області.

Особливо посилений контроль та режим патрулювання буде запроваджено на територіях Національного заповідника «Хортиця» та Національного природного парку «Великий Луг».

Довідково: порушення правил рибальства згідно частини 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), тягне за собою накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 170 грн.).

Грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову, відповідно до частини 4 статті 85 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн.). З конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу відповідно до частини 1 статті 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн.).

Крім того, збиток, заподіяний внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів здійснюється відповідно до спеціальної такси, де ціна одного екземпляра риби починається від 17 грн. до 2550 грн.

Розміри штрафу:

Одна риба, незалежно від розміру, вилучена із знарядь браконьєрського лову, при нарахуванні збитків оцінюється так: судак – 510 грн.; сом – 425 грн.; щука – 340 грн.; сазан – 306 грн.; товстолоб, білий амур –  255 грн.; лящ – 170 грн.; тарань (плітка)  - 85 грн.;  рак – 25грн. 50 коп.; карась, окунь – 17 грн.

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

СБУ встановила чергових колаборантів, які організовували фейкові вибори у Бердянському районі

На Хортиці пройшов молебень по останньому кошовому Запорозького козацтва

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 466 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 995-го дня війни

Стартувала друга хвиля програми з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»

«Рухаємося – значить живемо»: в Україні стартує інформаційно-просвітницька кампанія

Уряд схвалив Держбюджет на 2025 рік: для прифронтових громад передбачено 14,9 млрд грн реверсної дотації та 37,5 млрд грн допомоги

Штучний інтелект для роботи та життя: стартували безоплатні онлайн-курси

Чому немає зв’язку під час знеструмлень – дивіться в першому випуску нового Youtube-проєкту Мінцифри

Які документи необхідно подавати при оформленні субсидії?

Як створити власний бізнес: розпочалась реєстрація на безоплатний курс Born Global Ukraine