У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї за участі представників Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, співробітників Запорізького обласного краєзнавчого музею, авторів статей, працівників бібліотек, краєзнавців, представників громадськості та журналістів місцевих ЗМІ відбулася презентація п’ятнадцятого щорічного науково-теоретичного видання «Музейний вісник».
Впродовж багатьох років це видання знайомить читачів із проблемами археології, історії, краєзнавства, природознавства, музеєзнавства не лише Запорізької області, а й України. У свіжому номері видання опубліковані статті 27 авторів із Запоріжжя та області, а також інших міст – Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Умані, Харкова, Херсона.
Цікаво описує Ольга Чайка одяг та побутові речі духоборів із колекції Запорізького обласного краєзнавчого музею, а Віталій Шелегеда розповідає про поширення рідкісних видів змій на території області і острова Хортиця.
Археологічний розділ «Музейного вісника» вже традиційно публікує дослідження, присвячені проблемам стародавньої історії. Зоя Попандопуло висвітлює особливості Верхньохортицького ґрунтового могильника, що належить до часів поширення Білозерської культури. Про пам’ятки доби каменю та енеоліту, знайдені у долині р. Молочна, розповідає Віктор Джос.
Багато цікавого в історичному розділі видання. Олег Власов пише про Дніпровські пороги кінця XVI – XVIII ст., а Валерій Стойчев знайомить читачів із історією села Вознесенівка Олександрівського повіту. Стаття Павла Кравчука присвячена маловідомим фактам із практики тюремного ув’язнення на південноукраїнських землях у другій половині XIX – на початку XX ст.
Випуск «Музейного вісника» стане в нагоді не лише історикам і краєзнавцям, а й усім, хто цікавиться історичним минулим і сучасними проблемами розвитку музейної справи в Україні.
Управління у справах преси та інформації