Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Учнівська молодь підтримуює послідовників Ейнштейна

3 березня 2016 - 10:01

Департамент освіти і науки облдержадміністрації спільно з науково-дослідною лабораторією – філією Національного Центру «Мала академія» наук України та за підтримки Запорізького національного університету провели відкриту лекцію з нагоди 100-річчя відкриття Альбертом Ейнштейном Загальної теорії відносності. На цей захід завітали старшокласники шкіл, гімназій і ліцеїв міста й області.

 Вітаючи присутніх, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова подякувала представникам Запорізького національного університету, який не залишився осторонь від нового важливого починання: популяризації серед учнівської молоді Запорізької області наукових знань у формі відкритих лекцій.  Крім того, висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю між керівництвом області та вищим навчальним закладом щодо підготовки висококваліфікованих фахівців, починаючи зі шкільного віку.

Для учасників заходу лекцію, присвячену історії створення Загальної теорії відповідності та сучасним теоріям гравітації провів доцент кафедри теоретичної фізики Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, постійний член журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, відомий науковець Олег Орлянський.

Під час лекції були проведені дискусії та інтерактивні конкурси. За кращі відповіді на запитання лектора учні отримували заохочувальні призи від партнера заходу та науково-популярні журнали Малої академії наук для творчої молоді та її наставників «Школа юного вченого» з автографами головного редактора Світлани Білоус.

Також, Світлана Білоус акцентувала увагу на запровадженні нею інноваційного проекту «Педагогічна система «Школа-Мала академія наук» в навчальних закладах України, який створює умови для підвищення ефективності і якості навчання, виховання та цілеспрямованого розвитку дослідницьких здібностей учнів, а також пропедевтики наукової діяльності за допомогою інтерактивних конкурсів, дистанційних засобів навчання, що забезпечує розгалуження та укріплення інформаційно-комунікативної мережі Малої академії наук.

Проект орієнтований на підтримку талановитих школярів, студентів – програмістів, стартаперів та молодих підприємців, які прагнуть зробити свій вагомий внесок у розвиток нашої країни. Зокрема, ініціатива передбачає підтримку талановитих запоріжців, які демонструють найкращі результати з точних дисциплін.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Віталій Безгін: «Держава має захистити не обласні центри та більш заможних, а захисьити, перш за все, громади й мешканців тих територій, що є деокупованими, ураженими та прифронтовими»

Як правильно користуватися пічним опаленням – рекомендації Штабу згуртованих громад

Відбудова чи сертифікати на нове житло – в Запоріжжі вирішують, як допомогти мешканцям пошкоджених будинків

СБУ встановила чергових колаборантів, які організовували фейкові вибори у Бердянському районі

На Хортиці пройшов молебень по останньому кошовому Запорозького козацтва

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 466 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 995-го дня війни

Стартувала друга хвиля програми з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»

«Рухаємося – значить живемо»: в Україні стартує інформаційно-просвітницька кампанія

Уряд схвалив Держбюджет на 2025 рік: для прифронтових громад передбачено 14,9 млрд грн реверсної дотації та 37,5 млрд грн допомоги

Штучний інтелект для роботи та життя: стартували безоплатні онлайн-курси