В. о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у засіданні другої сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання.
У своєму вступному слові очільник області зазначив, що на цій сесії перед депутатами поставлено багато питань, від вирішення яких буде залежати майбутнє регіону і його жителів. Рішення, запропоновані структурними підрозділами облдержадміністрації, були напрацьовані під час особистих прийомів та зустрічей з жителями краю.
Так, люди на місцях звертають увагу влади на проблеми в роботі Держгеокадастру щодо земельних питань. Для їх вирішення в цьому році планується проведення заходу «Врожай-2016». Його головна мета - впорядкування договірних відносин оренди земельних ділянок сільськогосподарських угідь, приведення розміру плати за оренду земель до ринково обґрунтованої, проведення грошової оцінки землі.
- Вирішення проблеми децентралізації бюджетних коштів і зміцнення фінансової бази органів місцевого самоврядування в сільськогосподарських районах області повною мірою залежить від ефективної реалізації заходів «Урожаю-2016». Консолідація зусиль обласної влади, всіх контролюючих органів, органів місцевого самоврядування дадуть можливість наповнити бюджети належними податками і зборами, орендними платежами, і в першу чергу покажуть життєздатність добровільно об'єднаних територіальних громад. Тому я звертаю увагу всіх присутніх депутатів на необхідність включитися в цю роботу і приділити належну увагу проблемам наших фермерів, - закликав в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Також очільник області звернув увагу на звернення запоріжців до влади зі скаргами на ПАТ «Запоріжгаз». Так, у 2015 році облдержадміністрацією було отримано понад 2 тисячі скарг громадян з питань газопостачання. За два місяці 2016 року вже надійшло близько 300 звернень. Жителі регіону скаржаться на відмови ПАТ «Запоріжгаз» у безкоштовному встановленні або заміні лічильників газу. У той же час, підприємству передбачено відповідне фінансування для встановлення лічильників газу для населення. Наприклад, у IV кварталі 2015 для ПАТ «Запоріжгаз» у тарифі було передбачено фінансування на загальну суму 23 млн. 876 тис. грн. без ПДВ на встановлення 617 лічильників газу.
Але і наявність приладів обліку не рятує ситуацію. Адже періодичні перевірки лічильників «Запоріжгаз» можуть тривати більше двох місяців, а деякі нарахування за цей період досягають 20 тис. грн. і більше. Тим часом, установка газових лічильників або проведення планового обслуговування обладнання може обернутися для споживачів відключенням газопостачання.
- Для врегулювання ситуації щодо взаємодії споживачів природного газу з ПАТ «Запоріжгаз» і недопущення соціальної напруженості облдержадміністрацією направлено звернення до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням створити міжвідомчу комісію за участю Міненерго, Антимонопольного комітету та інших органів для здійснення позачергової перевірки діяльності ПАТ «Запоріжгаз». Станом на 06.02.2016 видано доручення Кабміну, яким поставлено завдання всім перерахованим структурам опрацювати порушені у зверненні питання і провести відповідну роботу. Але і на базі Запорізької обласної ради необхідно створити комісію з перевірки господарської діяльності та вирішення проблемних питань ПАТ «Запоріжгаз», - наголосив Костянтин Бриль.
Окремо в своєму виступі керівник регіону торкнувся питання необхідності створення в регіоні нового комунального підприємства «Автогосподарство», яке має стати дієвим інструментом, спрямованим на створення ринкової конкуренції в сфері пасажироперевезень, легалізації та підвищення якості послуг і безпеки пасажирів.
Не обійшов увагою Костянтин Бриль і прийняття Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року та Плану заходів щодо її реалізації.
- Це знакові документи для нашого регіону, які будуть працювати незалежно від політиків і зміни влади. Хочу підкреслити, що всі пріоритети вибирали жителі нашого краю. І саме від цих рішень буде залежати майбутнє нашої з вами області. Головною умовою будь-якого інвестора, що бажає вкласти гроші в економіку регіону, є наявність дієвої Стратегії розвитку. Тобто, на основі бюджетного «старту» ми зможемо залучати інвесторів до реалізації запланованих заходів. Сюди підуть кошти державного бюджету, в тому числі державного фонду регіонального розвитку. А також відкривається можливість фінансування з боку міжнародних грантових організацій на реалізацію дуже важливих для регіону проектів. Запорізька область - одна з небагатьох, яка до цих пір не має Стратегії регіонального розвитку. Саме тому прошу вас конструктивно і відповідально підійти до розгляду цих украй важливих документів, - зазначив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.
За підсумками обговорення та дискусії депутати підтримали рішення про затвердження Плану заходів на 2016-2018 роки з реалізації Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року.
Управління у справах преси та інформації