Під час відвідин запорізьких підприємств київських гостей супроводжував голова облдержадміністрації Євген Червоненко.
Для ознайомлення були обрані три підприємства – центральні очисні споруди №1 (роботи по реконструкції першої технологічної лінії за планом повинні були завершитись першого лютого 2007 року. На сьогодні об'єкт готовий до експлуатації на 80%.); проблемне у плані модернізації виробничого процесу ВАТ «Комбінат «Запоріжсталь» (половина шкідливих викидів в атмосферу міста належить комбінату); і як показове підприємство, яке займається вирішенням екологічних проблем – ВАТ «Запоріжкокс» (тут, наприклад, викидів виробничих вод в Дніпро не відбувається взагалі).
В облдержадміністрації Міністр провів робочу нараду з керівниками виконавчих органів влади, підприємств, міськими головами екологічно проблемних територій.
Голова облдержадміністрації у своєму виступі наголосив, що у регіоні функціонує 177 підприємств, які за рік викидають в атмосферу до 260 тисяч тонн шкідливих речовин. Від цього в області гостро стоїть проблема охорони здоров'я запоріжців. «Вона є не просто гострою, а критичною», – зазначив Є. Червоненко. Як керівник області, він задоволений тим, що його пропозиції підтримали в урядових структурах. Зокрема, Міністр Василь Джарти, народні депутати України мають намір до кінця року змінити законодавчі акти щодо посилення штрафних санкцій до тих підприємств-забруднювачів, які ігнорують природоохоронне законодавство. «Штрафні санкції треба зробити такими, щоб підприємствам було вигідніше використовувати екологічно безпечні технології, аніж платити штрафи», – наголосив Міністр охорони навколишнього природного середовища.
Після наради Василь Джарти та Євген Червоненко відповіли на запитання журналістів.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю