Під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулась апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів ОДА. Одним з головних питань заходу стала епідеміологічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ, а також забезпечення навчально-виховного процесу в регіоні.
За словами директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Вікторії Клименко, з початку загострення епідемічної ситуації на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області захворіло 220,5 тисячі жителів або майже 13 % усього населення області, з них понад 1200 – медичних працівників, 376 – вагітних жінок, дітей – 136090 (61 %).
Найбільша кількість захворілих зареєстрована в містах Запоріжжя (103254), Бердянськ (11087), Мелітополь (22960), Енергодар (11749), а також у Вільнянському (8264), Запорізькому (8182), Мелітопольському (5603), Токмацькому (7305) та Оріхівському (5000) районах.
На жаль, 13 пацієнтів через ускладнення захворювання у вигляді пневмоній, у тому числі одна вагітна, померли. З низ 12 – до отримання протигрипозних препаратів та один – після. Майже 70 % померлих звернулись до лікарів після п’ятої доби захворювання, були не щеплені та відносились до групи ризику.
За інформацією Департаменту охорони здоров'я ОДА, рівень захворюваності на 7-му тижні 2016 року знаходиться нижче епідпорогу на 30 %.
Враховуючи важкий перебіг захворювання та високий рівень ускладнень, були задіяні ліжка інтенсивної терапії та реанімації обласної інфекційної лікарні, обласної клінічної лікарні, КУ «Міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9» ЗМР, КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя».
На теперішній час середньодобова чисельність госпіталізованих зменшилася у 1,5 раза та становить до 100-110 пацієнтів. Тому Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації готується наказ щодо згортання додаткових ліжок.
Наразі залишаються на карантинних заходах і не функціонують чотири із 575 учбових закладів і чотири дитячих виховних установ із 447 у Великобілозерському, Михайлівському, Розівському, Токмацькому та Чернігівському районах. Але це не пов’язано з епідситуацією в районах.
Департамент охорони здоров’я продовжує постійний моніторинг за рівнем захворюваності серед населення області на гості респіраторні інфекції та грип; контроль за станом забезпечення медикаментами та паливно-мастильними матеріалами служби екстреної медичної допомоги; вживає заходів щодо оснащення пульсоксиметрами, кисневими концентраторами, сучасними апаратами для штучного дихання закладів охорони здоров’я області.
- З огляду на ситуацію вважаємо за необхідне в закладах охорони здоров’я скасувати комплекс протиепідемічних заходів крім тих районів, у яких захворюваність перевищує епідемічний поріг, а саме у Веселівському, Куйбишевському, Приазовському та Ново миколаївському районах, - зазначила Вікторія Клименко.
Управління у справах преси та інформації