Для підвищення рівня соціального захисту демобілізованих військових, членів їх сімей проведено анкетування з метою визначення їх потреб у наданні пільг, компенсацій та інших видів соціальної допомоги. Станом на 25 січня 2016 року проанкетовано 3852 особи. Про це під час селекторної наради повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан.
За словами посадовця, в області на обліку для забезпечення санаторно – курортним лікуванням перебуває 271 учасник бойових дій у зоні АТО, з них 19 інвалідів. За 2015 рік оздоровлено 153 учасники антитерористичної операції.
Минулого року психологічну реабілітацію пройшли 316 воїнів. На І квартал по розподілу на область надійшло 43 направлення на психологічну реабілітацію, це мінімальна кількість учасників АТО, яких потрібно охопити оздоровленням до квітня. Наразі видано 23 направлення.
У 2015 році було укладено 33 договори для професійної адаптації 182 учасників АТО за різним професійним спрямуванням. Наразі виявлено 116 демобілізованих, які бажають пройти професійну адаптацію.
Завдяки анкетуванню виявлено, що в м. Запоріжжі, наприклад, на обліку для забезпечення санаторно – курортним лікуванням перебуває 111 осіб, а потребують цієї послуги 802 демобілізованих, у м. Бердянськ на обліку вісім осіб, а потребують лікування – 50. Щодо обізнаності про пільги опитування засвідчило, що в м. Запоріжжі володіють цією інформацією 1238 осіб із 1624 опитаних.
Ігор Мещан підкреслив, що першочергові задачі – належний соціальний захист учасників АТО, зокрема, надання психологічної реабілітації, санаторно – курортного лікування, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, житлом; ефективне використання коштів, передбачених у державному бюджеті на 2016 рік, забезпечення гарантій учасникам АТО; посилення інформаційно – роз’яснювальної роботи серед учасників антитерористичної операції щодо їх прав і гарантій; забезпечення взаємодії органів соціального захисту населення з центрами допомоги АТО.
Управління у справах преси та інформації