За підсумками діяльності у 2015 році обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України виявлено та припинено 68 порушень законодавства про захист економічної конкуренції, які проявлялися у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, зловживання монопольним становищем, антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування і органів адміністративно-господарського управління та контролю, недобросовісної конкуренції.
Крім цього, припинено 33 дії, що мали ознаки порушень, зокрема зловживань монопольним (домінуючим) становищем, антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, недобросовісної конкуренції.
Накладено штрафів на загальну суму 1 млн. 636 тис. 110 грн., сплачено штрафів та пені за прострочення сплати штрафу 1 млн. 136 тис. 595 грн. Економічний ефект від припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції для юридичних та фізичних осіб склав 26 млн. 976 тис. 633 грн., обсяг реалізації товарів, стосовно яких поновлено належні умови конкуренції внаслідок припинення порушень законодавства, склав 17 млн. 422 тис. 492 грн.
За словами голови обласного відділення Олександра Білого, минулого року було зосереджено увагу на забезпеченні контролю за дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції, захисту прав та інтересів підприємців і споживачів від його порушень передусім на соціально важливих ринках: житлово-комунальних послуг; паливних ресурсів; медичних послуг; ритуальних послуг; збирання, вивезення та захоронення побутових відходів; послуг, пов’язаних з приєднанням до електричних та газових мереж; послуг з надання в оренду комунального майна; земельних відносин; розповсюдження зовнішньої реклами; роздрібної торгівлі лікарськими засобами; ринках продуктів харчування.
За результатами моніторингу відділенням вжито заходи, які дозволили знизити вартість товарів і послуг.
Наприклад, Токмацька центральна районна лікарня знизила ціну на послугу з медичного огляду громадян для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи з видачею медичної довідки на 25% – з 134,74 грн. до 101,34 грн.; Великобілозерська, Куйбишевська та Кам’янсько-Дніпровська центральні районні лікарні встановили економічно обґрунтовану ціну на послугу з медичного огляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів з видачею медичної довідки однакову для чоловіків та жінок; Приазовська ЦРЛ знизила ціну на послугу з проведення обов’язкових попередніх та періодичних профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, для жінок - на 56 %, для чоловіків – на 64 %.
У сфері роздрібної торгівлі продовольчими товарами ТОВ „Торгівельна компанія „Добра Хата” знизила ціни на борошно (на 34%), крупу гречану (на 19 %), цукор (на 20 %), рис круглий (на 19 %), пшоно (на 4 %), крупу пшеничну (на 18 %).
ПАТ „Запорізький хлібозавод № 3” знизило ціну на хліб на 3%, ПАТ „Запорізький хлібозавод № 5” - на 5 %, ПАТ „Оріхівський хлібокомбінат” - на 1 %, ПАТ „Бердянський хлібокомбінат” – на 5 %.
Реалізатор дизельного пального ФОП Головко К.Б. знизив ціну на дизельне пальне на 19 %.
Завдяки заходам відділення КП „Оріхівський комунальник” знизило та встановило економічно обґрунтовані тарифи на послуги з водопостачання для різних категорій споживачів: для населення тариф знижено на 45 %, бюджетних установ - на 43 % та інших споживачів - на 29 %; КП „Терпіннівське” (Мелітопольський район) знизило тариф на послугу з водопостачання для населення на 24%; КП „Бердянськводоканал” та КП „Водоканал” (м. Запоріжжя) скасували нарахування плати за послугу з водопостачання за пропускною спроможністю труби вводу: КП „Мирнянський комунгосп” (Оріхівський район) знизив тариф на послугу з водопостачання на 11 %, а КП „Високе” (Михайлівський район) - на 9%.
Управління у справах преси та інформації