З нагоди 127-річчя з дня народження видатного борця за волю України Нестора Махна у м. Гуляйполе відбулося виїзне засідання обласної координаційної ради козацтва. Вшанувати великого сина запорізької землі прибули делегації із 12 міст України, учасники АТО, волонтери.
Відкриваючи урочистий мітинг, начальник обласного оперативного штабу козацтва Дмитро Сухінін наголосив на великому внеску повстанського руху в тактику та стратегію партизанської боротьби, становлення інститутів військової демократії та прямого народовладдя. Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко передав вітання від очільника області Григорія Самардака: «Сьогодні, в часи боротьби за незалежність та територіальну цілісність України, гуляйпільці успадкували все найкраще від бійців селянської армії. Сотні жителів району за першим покликом пішли захищати рідну землю до лав Української війська. Зусиллями всієї громади побудовано два потужні блокпости, відремонтовано десятки одиниць військової техніки, на передову відправлено тисячі тонн продукції та амуніції. Гуляйпілля – край вільних та сміливих людей, які не потерплять примусу, насильства та завжди готові дати гідну відсіч агресорові», - зазначив посадовець.
До вітань приєдналися перший заступник голови Гуляйпільської райдержадміністрації Людмила Гришаєва, доктор історичних наук, перший директор Національного заповідника «Хортиця» Арнольд Сокульський, отаман Покровського куреня Микола Некипілий, голова Спілки вільних козаків Іван Матвієнко, отамани з сусідніх міст та районів.
Козаки побували на місці запеклого бою між махновцями та білогвардійськими військами, що стався 25 жовтня 1919 року у балці за два кілометри на південь від Гуляйполя. Близько тисячі піхоти махновців протистояли переважаючим силам противника, що мав на озброєнні танки та аероплани. Повстанці понесли важкі втрати. Коли скінчилися набої, близько 300 бійців потрапили в полон денікінців. Їх було жорстоко страчено та поховано у кількох братських могилах. Місцевий художник та краєзнавець Василь Коростильов, спираючись на спогади старожилів та мемуари начальника штаба Махна Віктора Белаша, склав карту цих поховань. Загиблих українських героїв вшанували хвилиною мовчання.
Також представники козацьких організацій оглянули виставку патріотичних дитячих малюнків у центральній районній бібліотеці, експозицію місцевого краєзнавчого музею, відвідали будинок по вул. Трудовій, де розміщався штаб легендарного отамана.
За дорученням народного депутата України Миколи Фролова Дмитро Сухінін передав гуляйпільським козакам ікони Божої Матері та Ісуса Христа, а також вручив грамоти та подяки кращим учасникам операцій «Дозор» та «Перехоплення». Найближчим часом гуляйпільська молодь створить курінь ім. Н. Махна, а активісти на чолі із учасником антитерористичної операції Ігорем Камеристим допомагатимуть місцевій владі у формуванні Центру допомоги учасникам АТО.
Управління у справах преси та інормації