Голова облдержадміністрації Григорій Самардак відвідав КУ «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань», на потреби якого у 2014-2015 роках було спрямовано значні бюджетні кошти – майже 6 млн. грн. Очільник області вирішив на місці переконатися, наскільки ефективно їх було витрачено, а також напередодні нового бюджетного року разом з керівником Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторією Клименко та генеральним директором центру Іваном Курпаяніді вивчити подальші потреби медичного закладу.
Утім, зміни, яких зазнав центр серцево-судинних захворювань завдяки додатковому бюджетному фінансуванню, помітні здалеку – всі 319 вікон закладу замінено на нові енергозберігаючі. Керівник медустанови з гордістю каже, що, мабуть, це єдиний медзаклад в області, де не залишилося жодного старого вікна. Як наслідок, у приміщеннях, загальна площа яких понад 5000 кв. метрів, тепло, температура у палатах - 21-22 градуси. Крім того, персонал сподівається, що й витрачати на опалення тепер доведеться менше.
Значні зміни й у середині закладу - тут уже працює нещодавно придбане лабораторне обладнання, загальні витрати на яке склали майже 1 млн. грн.
Це спеціальні апарати, які дозволять значно покращити надання медичної допомоги пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи.
Так, гемокоагулометричний аналізатор RT-2204C дозволяє оцінювати основні параметри і компоненти системи згортання крові по 19 показниках для контролю тромбоутворення. Напівавтоматичний аналізатор сечі Н-100 призначено для проведення клінічного аналізу за 11 параметрами, у тому числі він визначає кількість мікроальбуміну при обстеженні пацієнтів з гіпертонічною хворобою. Гордість персоналу лабораторії - автоматичний біохімічний аналізатор Chemray 240, що призначений для виконання всього спектру біохімічних аналізів, і може робити від 120 до 200 тестів на годину. Серед найважливіших переваг аналізатора - можливість використовувати для нього реагенти будь-якого виробника, економне використання реактивів, а також повністю автоматизований процес управління, який виключає «людський чинник», отже дозволяє отримувати більш точні результати.
Загалом центр одержав за рахунок бюджетних коштів нове медичне обладнання на суму майже 2 мільйони гривень. Ураховуючи те, що тут допомагають пацієнтам, які, в прямому сенсі, знаходяться між життям і смертю, зокрема, людям з інфарктами, це обладнання врятує чимало життів.
Крім того, в центрі добігає кінця ремонт реанімаційного відділення. На нього витратили понад 600 тис. грн.
Григорій Самардак поспілкувався з пацієнтами, життю і здоров’ю яких уже нічого не загрожує, оскільки їм було проведено стентування – малоінвазивну операцію, яка дозволяє розширити звужену судину.
Пацієнти задоволені, хоча й досі не вірять, що ця допомога може бути безкоштовною. Очільнику області навіть довелося пояснювати, що завдяки реформі децентралізації, що відбувається в країні, з одного боку, та ефективному управлінню фінансами на рівні області – з другого, на охорону здоров’я вдалося спрямувати значні кошти.
- В Україні відбуваються реформи, головна з яких - бюджетна децентралізація. Саме завдяки їй, а також новим підходам до управління фінансами нам вдалося вирішити низку питань з покращення медичного обслуговування наших громадян, і не лише в цьому медичному закладі. Ще нещодавно в бюджеті розвитку в нас було 7 мільйонів, зараз - понад 40. Це ті кошти, які ми можемо спрямувати на розв’язання багатьох проблем. Але питання охорони здоров’я я вважаю найважливішими, - наголосив Григорій Самардак.
Підбиваючи підсумки відвідування центру серцево-судинних захворювань, очільник області зазначив, що на власні очі переконався в ефективності прийнятих рішень, адже завдяки спрямованим на потреби медзакладу коштам вдалося значно покращити якість надання медичних послуг. Григорій Самардак також повідомив, що наступним великим придбанням для центру стане переносний ангіограф. Кошти на нього передбачать у бюджеті наступного року.
Довідково:
Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань – провідний організаційно-методичний та лікувально-діагностичний спеціалізований центр для лікування хворих з серцево-судинними захворюваннями. У його складі працює поліклініка потужністю 200 відвідувань у день, що складається з диспансерного, консультаційного відділень та відділення відновного лікування. Вона забезпечує близько 72 тисяч візитів пацієнтів до лікарів 15 спеціальностей. Більшість пацієнтів – понад 60% - це жителі сільської місцевості.
Також у складі центру працює стаціонар, що включає відділення інтенсивної терапії на 12 ліжок, три кардіологічних відділення на 160 ліжок, відділення інтервенційної кардіології та рентген-васкулярної хірургії з рентгенопераційною. Щорічно у стаціонарі допомога надається близько 4200 жителям області, в тому числі 600 хворим з гострим інфарктом міокарда та 800 пацієнтам з гострими порушеннями ритму серця.
Крім того, на базі центру працюють діагностична служба, яка складається з відділення функціональної діагностики, відділення променевої діагностики, відділення електрофізіологічних досліджень, забезпечує виконання за бюджетні кошти 95% необхідних обстежень, та клініко-біохімічна лабораторія, що забезпечує близько 220 тис. лабораторних аналізів на рік, у тому числі понад 90 тис. загальноклінічних та гематологічних, а також більш 120 тис. біохімічних досліджень крові, причому близько 25% усіх аналізів виконуються при амбулаторному обстеженні.
Управління у справах преси та інформації