Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Щербина та заступник начальника управління виробництва тваринницької продукції та харчової промисловості Департаменту Віктор Плечун відвідали благодійний центр «Надія для кожного», який працює у с. Миколай-Поле Запорізького району. У центрі, що заснували та очолили подружжя з Канади Гері та Тереза Верхук, наразі навчаються фермерству 15 дітей-сиріт, з яких дев’ять почали навчання цього року.
Під час відвідування центру співробітники Департаменту зустрілися з його очільниками і вихованцями, ознайомилися з виробничою та навчальною діяльністю та надали консультативну допомогу у сфері господарської роботи.
Як зазначили в Департаменті, вихованці благодійного центру протягом двох років навчання отримують теоретичні й практичні знання з молочного скотарства та землеробства. Учбовий клас обладнаний комп’ютерами, практика відбувається безпосередньо на тваринницькій фермі та в полі. Адже благодійний центр займається виробництвом тваринницької та рослинницької продукції, зокрема молока, а також зернових і олійних культур, які вирощують на 350 га орендованої землі. Крім того, тут заготовляють корми - сіно, солому, силос.
Поголів'я великої рогатої худоби у господарстві налічує 107 голів, у тому числі 70 корів української чорно-рябої породи.
По всіх напрямках виробничої діяльності господарство отримує високі показники. Зокрема, середня урожайність зернових складає 42 ц/га, соняшника – 24 ц/га, кукурудзи на силос – 140 ц/га.
Надій молока на одну корову за рік складає 6250 кг, середньодобовий – 17 кг.
Очільниками благодійного центру придбано та проведено реконструкцію тваринницького приміщення для утримання 200 голів великої рогатої худоби з вигульним майданчиком. Також побудовано механічну майстерню та гараж для сільськогосподарської техніки.
Наразі в господарстві завершується встановлення обладнання доїльного залу типу «Ялинка», де одночасно можна доїти 20 корів.
Для вихованців центру придбано та здійснено євроремонт двох житлових будинків окремо для дівчат та для хлопців, де вони проживають, відпочивають та готуються до занять.
У планах авторів благодійного проекту «Надія для кожного» - доведення чисельності вихованців до 24 осіб, а також збільшення обсягів виробництва тваринницької і рослинницької продукції, подальше нарощування поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі дійної череди корів.
Співробітники Департаменту обговорили з Гері та Терезою Верхук подальшу співпрацю, зокрема щодо можливого працевлаштування випускників благодійного центру в сільгосппідприємствах області.
Довідково:
Благодійний центр «Надія для кожного» засновано у 2008 році. Мета проекту – навчання дітей-сиріт навичкам роботи у сільському господарстві, зокрема у молочному скотарстві та землеробстві, з подальшим, по можливості, працевлаштуванням у сільській місцевості або продовження навчання у вищих учбових закладах, як в Україні так і за її межами.
Управління у справах преси та інформації