Питанням травматизму дітей та підлітків під час навчально-виховного процесу і в побуті, а також заходам щодо його запобігання було присвячено розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації під головуванням в.о. директора Віктора Захарчука.
За статистичними даними, різниця в кількості дитячих травмувань під час навчально-виховного процесу та в побуті в різних регіонах області досить значна. У процентному співвідношенні кількість зареєстрованих дитячих травм до загальної кількості дітей найгірші показники в Токмацькому, Приморському, Василівському, Кам’янсько-Дніпровському, Пологівському, Запорізькому та Оріхівському районах. При цьому зареєстрованих травм у районах області в середньому на 35 % менше ніж у містах. Було підкреслено, що аналіз ситуації в області дозволяє зробити важливий висновок: більшості таких випадків можна було уникнути. Тому профілактика дитячого травматизму, природно, лягає на плечі батьків і педагогів.
Освітяни проаналізували заходи, що впроваджуються у навчальних закладах з метою зменшення та запобігання травматизму дітей та підлітків, визначили недоліки та ухвалили рішення щодо їх усунення.
Як підкреслив директор Віктор Захарчук, організація роботи зі збереження життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу є пріоритетним напрямком діяльності органів управління освітою та навчальних закладів усіх типів і форм власності, бо тільки здорова людина повною мірою може бути щасливою та корисною для своєї родини і суспільства. Але перед школою стоїть ще одне з найголовніших завдань - навчити дітей мистецтву бути здоровими, виховати в них відповідальне ставлення до свого здоров’я як до найвищої цінності.
Управління у справах преси та інформації