Таку пропозицію внесено на розширеному засіданні фокус-групи «Впровадження дієвого механізму проведення консультацій з громадськістю в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування» з розробки проекту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року.
Голова Громадської ради при облдержадміністрації Наталія Заболотна представила учасникам аналіз виконання напрямку в рамках Стратегії-2015. За словами активістки, фаховий аналіз здійснити практично неможливо, оскільки не були визначені індикатори, оперативні цілі, органи статистики не володіють даними про динаміку розвитку інститутів громадянського суспільства. І взагалі органи влади, особливо місцевого самоврядування, взаємодію з громадськістю обмежили громадськими слуханнями, причому у дуже вузькому сегменті – стосовно тарифів та якості надання житлово-комунальних послуг.
За підсумками обговорення члени фокус-групи підтримали пропозицію пані Заболотної щодо необхідності включення до Стратегії-2020 окремого напрямку – розвиток громадянського суспільства. Для того, щоб сформулювати пріоритети і цілі, з максимальним урахуванням громадської думки та запитів суспільства, представникам громадськості запропонували заповнити анкети та відповісти на низку питань: який рівень розвитку громадянського суспільства в області, хто може ефективно відстоювати права та інтереси перед владою, яке місце має посідати проблематика громадянського суспільства в Стратегії регіонального розвитку тощо. Узагальнені відповіді ляжуть в основу формулювання даного напрямку.
Управління у справах преси та інформації