Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Екобезпека та збереження природних ресурсів – один із пріоритетних напрямів нової стратегії розвитку регіону

21 травня 2015 - 13:43

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Карпій провів розширене засідання робочої підгрупи «Раціональне використання й відновлення природних ресурсів, охорона довкілля» проекту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року.

У заході взяли участь представники промислових підприємств міста, структурних підрозділів ОДА, обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал», науковці, представники громадських та благодійних організацій.

Сергій Карпій виступив з презентацією стратегічного аналізу стану навколишнього природного середовища в регіоні, а саме атмосферного повітря, водокористування та водовідведення, стану підземних вод, природно-заповідного фонду та збереження біорізноманіття, поводження з відходами.

Так, найбільша частка обсягів викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря припадає на енергетичну (60%) та металургійну (37,4%) галузі виробництва, які представлені основними підприємствами - ВАТ «Запоріжсталь» (обсяг викидів - 59,2 тис .т.) і ВП Запорізька ТЕС ПАТ «Дніпроенерго» (обсяг викидів - 112,533 тис.т.).

Таким чином, основний внесок у забруднення атмосфери вносять промислові підприємства, викиди яких складають 60 - 70% від загального валового викиду шкідливих речовин. Значну частину - від 30 до 40% - становить автотранспорт, частка викидів якого щорічно зростає.

Основною причиною забруднення атмосферного повітря залишаються застарілі технології та обладнання, на базі яких функціонують підприємства і які не можуть забезпечити дотримання сучасних гігієнічних нормативів. Очисні споруди підприємств фільтрують в основному тільки пил, у той час як найбільш шкідливі сполуки - оксиди азоту, вуглецю, фенол, сірчані, фтористі з'єднання та інші викидаються без очищення.

Проаналізувавши стан навколишнього середовища, учасники приділили увагу обговоренню стратегічної місії та бачення проекту Стратегії за напрямом "Раціональне використання й відновлення природних ресурсів, охорона довкілля", а також стратегічної цілі. Першочерговим, за словами Сергія Карпія, є створення безпечних умов проживання населення. Це, в свою чергу, можна реалізувати через створення умов для поліпшення стану водного та повітряного басейнів, мінімізацію негативного впливу відходів на навколишнє середовище та здоров'я населення, збереження біологічного та відновлення ландшафтного різноманіття області, а також формування екологічної культури жителів регіону, забезпечення участі громадськості у розв’язанні  екологічних проблем.

За підсумками засідання учасники погодили  місію, бачення та ціль проекту Стратегії. Департамент екології та природних ресурсів ОДА також має здійснити SWOT-аналіз за відповідним напрямом та надати результати на розгляд членам робочої підгрупи.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Потяг єдності «Запоріжжя-Ужгород»: молодь подорожує Соборною Україною

Гуляйполе та Горішні Плавні налагоджують співпрацю завдяки проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

Учні двох запорізьких гімназій навчаються в укритті: безпечно, комфортно, сучасно

Родини зниклих безвісти військовослужбовців можуть отримати пенсію по втраті годувальника: роз’яснення Міністерства у справах ветеранів

Боролися тоді, боремося й зараз: в Запоріжжі відзначили День Соборності України

СБУ викрила проросійського агітатора, який виправдовував злочини рашистів

Впродовж доби окупанти завдали 434 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.01.2025

У Запоріжжі облаштовують модульні залізобетонні конструкції для захисту населення

Як членам сімей зниклих безвісти військовослужбовців отримати пільги: роз'яснення Мінветеранів

Реконструкція питного водогону в Запорізькій області завершена: з централізованим водопостачанням усі населені пункти пʼяти громад

СБУ встановила чергових колаборантів, які організовували фейковий референдум у Мелітопольському районі