Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Добровільність об’єднання громад – основний принцип децентралізації

18 травня 2015 - 14:31

На цьому було наголошено під час наради-консультації з представниками громад Запорізького, Вільнянського, Оріхівського та Новомиколаївського районів з приводу роз’яснення Методики проведення добровільного об’єднання територіальних громад області.

Учасникам заходу представили проект Перспективного плану області, розробленого в межах упровадження реформи з децентралізації, яка передбачає укрупнення територіальних громад.  За словами керівника обласного Офісу реформ Олександра Свистуна, така реформа назріла давно. За період з 1991 року в області зникли 384 населені пункти, чисельність сільського населення зменшилася, натомість парадоксальним чином збільшилася кількість сільрад. Тому об’єднання територіальних громад і їхніх ресурсів – людських, кадрових, фінансових майнових – єдиний шлях до поліпшення якості надання населенню публічних послуг та підвищення рівня життя.

Про основні критерії формування територіальних громад поінформував начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим. Зокрема, запропоновано об’єднувати громади, які розташовані в радіусі 20 км від визначеного центру, що дозволить забезпечувати надання екстрених послуг – прибуття впродовж 30 хвилин карети швидкої допомоги чи протипожежної техніки. Так, учасникам заходу представили пропозиції щодо чотирьох районів. У Оріхівському районі проектом передбачено створення двох територіальних громад з центрами в Оріхові та сел.. Комишуваха; у Вільнянському – Вільнянської, Петромихайлівської та Михайло-Лукашівської територіальних громад; у Новомиколаївському – з центрами у Новомиколаївці та Тернуватому; у Запорізькому – Запорізької міської громади з приєднанням низки сусідніх сільрад, а також  Кушугумської, Лукашівської та Біленьківської.

Слід зазначити, що презентація викликала гостру і жваву дискусію. Представники громад вказували на слабкі місця такого підходу. Зокрема, розробники не врахували рівень самодостатності та дотаційності окремих громад, стан інфраструктури тощо.

Заступник голови обласної ради Світлана Абдурахманова наголосила, що саме для цього проводяться публічні консультації. Крім того, проект буде винесено на громадське обговорення на кожній території, за їх підсумками будуть враховані всі зауваження та пропозиції, і лише після цього він буде затверджений обласною радою.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 881-го дня війни

Жнива в Запорізькій області: врожай зібрано на 94 % засіяних ранніми зерновими площ

Реформа шкільного харчування: досвід та перспективи

«Наша мета – в найкоротший термін передати ключі від квартир їхнім власникам», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров щодо відновлення зруйнованого будинку

«Ситуація з енергозабезпеченням в Запорізькій області поступово покращується», – речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні графіки відключень

Одна година без вуличного освітлення – 1,5 тисячі домогосподарств зі світлом

Державний пакет акцій АТ «ЗАлК» – на приватизаційному аукціоні

Українські банки видали перші кредити на розвиток альтернативних джерел енергії за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

Закупівлю шкільних автобусів на понад 86 мільйонів гривень оголосив Департамент освіти і науки Запорізької ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 463 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 880-го дня війни