З цього приводу заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін провів нараду за участю представників обласного військкомату, військових частин, волонтерських та громадських організацій, які опікуються питаннями учасників АТО. Посадовець повідомив, що одна з останніх нарад Президента України з керівниками областей була присвячена вирішенню питань учасників АТО.
- Проблем дійсно більше, ніж ми можемо розв’язати. Наприклад, у нашій області лише 125 військовослужбовців отримали посвідчення учасників АТО, а були учасниками 7,5 тисячі, 2200 уже мобілізовані. Таким чином значна частина людей не отримує належні їм пільги. Багато питань виникає житлового характеру, щодо отримання земельних ділянок тощо. Тому Президент поставив задачу створити координаційні ради при облдержадміністраціях, - повідомив Едуард Гугнін.
Учасникам наради було запропоновано висловити своє бачення створення корд ради, яка стала би реальним робочим органом. Заступник обласного військового комісара полковник Михайло Логвінов порушив питання увічнення пам’яті загиблих учасників АТО. За його словами, у сільських районах встановлюють пам’ятні дошки загиблим землякам, а в місті Запоріжжі з цим проблеми. Крім цього, щодо питання присвоєння статусу учасника АТО офіцер запропонував клопотати про передачу цих повноважень з міністерського рівня, де все гальмується, на місцевий – обласним військовим комісаріатам.
У ході обговорення учасники пропонували напрямки, якими повинна опікуватися коордрада. Зокрема, мова йшла про виділення земельних ділянок, забезпечення медичної та психологічної реабілітації, соціальні виплати, працевлаштування, отримання освіти, патріотичне виховання. Окремої роботи потребують сім’ї загиблих воїнів. Для цього, на думку деяких учасників наради, необхідно створити комітет, за прикладом афганців, який би систематизував проблеми таких родин та виробив механізм їх розв’язання.
За підсумками наради Едуард Гугнін доручив направити листи в усі запорізькі військові частини з проханням надати пропозиції щодо діяльності координаційної ради та визначити своїх представників. При цьому він наголосив, що не слід відкладати цю справу в довгий ящик, а приблизно через тиждень зібратися за круглим столом та визначитися з основними напрямками.
Управління у справах преси та інформації